Вийшов друком переклад "Історії громадянської війни в США"

Ця книга не є сухою хронікою, опис кожної події підсилено детальними портретами сучасників, їх власними роздумами

У видавництві "Пропала грамота" вийшла друком книжка американського історика Джеймса Форда Роудса "Історія громадянської війни в США", яка отримала Пулітцерівську премію, у перекладі українською мовою

У виданні детально та прискіпливо описано визначальну подію для Сполучених Штатів — Громадянську війну 1861—1865 років. Автор розглядає Громадянську війну не тільки через призму битв, а й додає широку панораму дипломатичної гри, проникає до владних кабінетів, бавовняних плантацій, вулиць індустріальних міст.

І все це щоби максимально об'єктивно, яскраво та детально розповісти історію Громадянської війни.

 

Перекладач Ігор Бігун прокоментував: 

"Український переклад книжки Дж. Ф. Роудса є першою історичною працею українською мовою, присвяченою конкретно темі Громадянської війни в США - однієї з найбільш визначальних для всієї історії Штатів події.

Автор приділяє вдосталь уваги відтворенню політичних і особистісних портретів ключових осіб Союзу й Конфедерації: президентів Авраама Лінкольна й Джефферсона Дейвіса, їхніх міністрів та генералів.

Сама завдяки охопленню предмета з багатьох кутів зору книжа здобула Пулітцерівську премію в 1918 році. На додачу, українське видання доповнене численними фотографіями, репродукціями картин і оригінальними схемами бойових дій".

Чорнобильська катастрофа. Смерть тисяч людей заради виживання радянського режиму

Аварія на Чорнобильській АЕС сталася 37 років тому – у 1986 році. Тодішній комуністичний режим до останнього намагався приховати інформацію про масштаби забруднення території та опромінення радіацією людей. Приховував не тому, що розумів масштаби і наслідки катастрофи. А тому, що влада завжди так працювала і показувала СРСР як найкращу в світі державу, в якій ніяких катастроф ніколи не відбувається

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.