Аваков видав книгу про події весни 2014 у Харкові

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков написав книгу "2014. Миттєвості харківської весни". У ній публікуються спогади харків'ян, фрагменти публікацій із засобів масової інформації та документи тих часів.

Книга вийшла друком у видавництві "Фоліо" 29 грудня, повідомив міністр на сторінці у Facebook.

 

"Книга писалася довго й важко, тому що я хотів не просто розповісти історію першої перемоги у гібридній війні, не тільки передати настрій, нерв тих місяців, днів й годин, а й осмислити події у Харкові в контексті загальної ситуації в країні, проаналізувати складні зовнішні та внутрішньополітичні процеси в Україні та навколо неї", — написав Аваков.

За його словами, в книзі уперше публікується план захоплення Харкова та області — електронне листування кураторів "руської весни".

"28 сторінок за всією формою військової стратегії: захоплення систем комунікацій, вузлів зв'язку стратегічних об'єктів інфраструктури, ЗМІ, фізичне знищення представників влади, військових і журналістів, інформаційна кампанія і пропаганда, залучення колаборантів, і в підсумку — створення "ХНР"... Але Харків вистояв!" — написав Аваков.

За його словами, вміщені до книги документи шокують "цинізмом і нелюдськістю", але доводять, що події "руської весни" були чітко сплановані: сепаратисти діяли організовано, мали зброю, а координувалися російськими спецслужбами.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.