В Ізраїлі виявили напис 1500-річної давнини

Група ізраїльських археологів та волонтерів виявила стародавній напис під час розкопок у селищі ет-Таїба в долині Їзреел

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Israel 21c.

Грецький напис "Ісус, народжений Марією", був набитий на камені, який, ймовірно, був частиною рамки перед входом до церкви у часи Візантійської імперії (наприкінці 5-го століття).

За словами археолога з Інституту археології при Єврейському університеті в Єрусалимі Леї Ді-Сегні, цей напис міг бути набитий на камені ще під час будівництва церкви.

Він додав, що тоді речення "Ісус, народжений Марією" використовувалося для захисту вірян від сатани. Ба більше, у ті часи цю фразу також часто писали на початку документів.

"Це перші докази існування візантійської церкви в селі ет-Таїба, і цей (напис - ред.) також підтверджує діяльність християн, які жили в цьому регіоні", - заявив співробітник Управління старожитностей Ізраїлю Валід Атраш.

Зазначається, що розкопки, в яких брали участь археологи, студенти, волонтери та місцеві жителі, розпочалися до будівництва дороги у самому селищі.

 

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.