На Різдво згоріла церква ХІХ століття

7 січня сталася пожежа в церкві села Копанки Маловисківського району

За інформацією рятувальників, виклик надійшов о 9:22. На пожежу виїхали 17 чоловік особового складу та 3 одиниці техніки. 

Згорів унікальний дерев'яний храм, що є пам'яткою архітектури середини ХІХ століття (згідно з реєстром пам'яток місцевого значення – 1857 року; за даними краєзнавців - 1893 року). З 1921 до 1990 року церква використовувалась як склад. Зі здобуттям незалежності храм відремонтували та відновили богослужіння. 

 

Фото Маловисківського відділення Управління ДСНС в Кіровоградській області

Отруєння. Фрагменти книжки Віктора Ющенка"Недержавні таємниці. Нотатки на берегах пам’яті"

Фрагменти автобіографічної книжки третього Президента України.

Андрій Бандера. Батька – за сина

У справі оперативної розробки Степана Бандери, яка зберігається в архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України, є низка документів, які стосуються його батька – отця Андрія. Це драматична історія того, як чекісти перекладали свою ненависть до одного з лідерів українського визвольного руху на його близьких родичів.

"Примус до підданства". Перша спроба

"В ліжку з ведемедем. Сусідство з Росією як історичний виклик" - таку назву має нова книжка Олексія Мустафіна, що готується до виходу у видавництві "Фабула". Є в ній глава, присвячена експансії Російської імперії на Кавказі. Зокрема, й в часи правління у Картлі Іраклія II – царя, якому нинішня влада Грузії хоче встановити пам'ятник у своїй столиці. Чому ця ініціатива викликала таке обурення можна зрозуміти із фрагменту книжки, люб'язно наданому "Історичній правді" Олексієм Мустафіним.

Світоглядні орієнтири ОУН: приклад Ярослава Стецька

Історик Микола Гаєвой загинув на війні 27 серпня 2024 року. Він навчався в аспірантурі УКУ з історії. Для своєї дисертації обрав політичну біографію Ярослава Стецька. Фрагмент наукової роботи Микола надсилав редакції "Історичної правди". Публікуємо текст Миколи Гаєвого у пам'ять про полеглого Героя.