Вийшов трейлер шпигунського трилера Кур'єр. ВІДЕО

У Мережі опублікували довгоочікуваний трейлер шпигунського трилера Кур'єр, заснованого на реальних подіях.

Про це повідомляє НВ.

 
Фото: @Lionsgate

Прем'єра фільму режисера Домініка Кука відбулася у 2020 році на кінофестивалі Санденс під назвою Залізна кора. Фільм заснований на реальних подіях і розповідає про британського бізнесмена Гревілла Вінна, якого британська розвідка МІ-6 і американська ЦРУ завербували в якості агента.

Йому було поставлено завдання співпраці з радянським офіцером Олегом Пеньковським (ім'я агента Залізна кора) вивезти з СРСР військові секрети, в тому числі розвіддані, необхідні для залагодження кубинської кризи.

Роль Гревілла Вінна у фільмі виконує Бенедикт Камбербетч (Шерлок, Гра в імітацію, 1917, Доктор Стрендж). На роль радянського офіцера запросили грузинського актора Мераба Нінідзе (Шпигунський міст).

Агента вербувальника з ЦРУ у фільмі виконала Рейчел Броснахен (Дивовижна місіс Мейзел), Джессі Баклі (Чорнобиль) зіграла роль дружини Гревілла Вінна.

Прем'єра фільму запланована на 19 березня 2021 року.

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.