Музей Майдану прозвітував за роботу у 2020 році

Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності оприлюднив звіт про свою діяльність у 2020 році

За 2020 рік Музей підготував 24 виставки – в Києві, Дніпрі, Одесі, Тернополі, Львові, Опішні на Полтавщині та одну міжконтинентальну виставку – одночасно в Києві та Нью-Йорку.

Здійснено 11 нових власних видань. Новий том спогадів "Майдан. Пряма мова", новий том біографій "Небесна сотня. Життєписи" тощо.

Проведено 518 екскурсій. Запроваджено комплексні екскурсії, які охоплюють низку об'єктів Майдану та музейних локацій. 

Будівництво Меморіалу може розпочатись наступного дня після зняття арешту з ділянки. Інвентаризували закуплені будматеріали. Напередодні відзначень Дня Героїв Небесної Сотні Музей запевнив, що причин для хвилювання СБУ та Поліції немає. 

Готовий до відвідувачів ресурсний центр для роботи з Бібліотекою Музею Майдану та медіатекою. У ній понад 20 000 файлів аудіо, відео та фото з Революції Гідності, включаючи матеріали судових засідань у справах Майдану.

Деталі звіту можна побачити на сайті Музею.

 

Валєр Бондар. Харківський літмузей. Середовище дев'яностих

Валєр Бондарь – «гуру і навчитель» Сергія Жадана, митець, який об'єднував творчу еліту не тільки в Харкові. Саме у майстерні Бондаря в ЛітМузеї виникло українське середовище неформалів ранніх 1990-х. Його рукою з кінця вісімдесятих – початку дев’яностих карбувалась в харківському просторі графіка перших кроків боротьби за самостійну, стильну і самодостатню Україну. І у дев’яності довкола Бондаря в Харківському ЛітМузеї сформувалося вільне від радянських кліше і провінційних комплексів мистецьке середовище

«…з крісом у руках, з пером чи живим словом» спадщина Євгена Побігущого

За життя Є. Побігущого-Рена його дописи в еміграційній пресі, передмови до окремих військознавчих студій, відгуки й рецензії на видання українською й чужими мовами, спогади, завуальовані псевдом «Євген Беркут», а виступи і вибрані доповіді – й поготів, ніколи не були зібрані під однією обкладинкою. З огляду на це у рік 120-ліття Є. Побігущого-Рена настав найвищий час подати сучасному українському читачеві його вибрані публікації, рукописи, виступи і листування.

Сталінська "боротьба з бандитизмом". Раунд перший: 1944

Нищівної поразки в бою з бригадою УПА-Північ "Помста Базару" зазнав підрозділ 1-го батальйону 220-го прикордонного полку НКВД. Підрозділ був оточений, розчленований на кілька груп і майже в повному складі знищений. Бій стався в річницю страти ЧК учасників Другого зимового походу Армії УНР у 1921 році під с. Базар. Так бригада УПА символічно відплатила чекістам за смерть українських вояків.

Український патріот й авантюрист Джейкоб Макогін – князь Леон Богун Мазепа Розумовський

Він видавав себе за відставного полковника Корпусу морської піхоти США і нащадка українського гетьмана Кирила Розумовського, купував вілли і квартири в Італії та Швейцарії, на власному автомобілі разом із ефектною і заможною дружиною-американкою об’їздив пів Європи, багато жертвував на підтримку українського національно-визвольного руху і привернення уваги в світі до українського питання. При цьому культивував ореол загадковості і таємничості навколо своєї персони серед оточення, через що його нерідко вважали чи то американським, чи то англійським, чи якимось іншим шпигуном.