ПЦУ відновить храм XVIII століття

Православна Церква України започаткувала проєкт відбудови унікального храму на Чернігівщині, зведеного коштом гетьмана Івана Мазепи

Про це заявив митрополит Епіфаній на своїй фейсбук-сторінці.

Благодійні фонди ПЦУ - Фонд Мазепи та Митрополичий фонд - розпочинають проєкт відновлення храму Покрови Богородиці в селі Дігтярівка на Чернігівщині. Храм збудовано у 1708 році на замовлення і коштом гетьмана Івана Мазепи. У 1960-х рр. церква була закрита, пошкоджено східну, вівтарну й західну частини храму та знято куполи.

"Кожен народ має свою історію. І хоча живемо тут і зараз, проте нерозривно пов'язані з минулим нашого народу, з його випробуваннями і здобутками, стражданнями і героїзмом. Пам'ять – унікальна річ: як страждає людина, яка втратила пам'ять і через це не може віднайти себе в сьогоденні, так – у мільйони разів більше – страждає народ, в якого намагаються відібрати або "переписати" його історію, мову, духовну та національну свідомість, надбання.

Так, ми не можемо змінити те, що вже сталося. Але, пам'ятаючи своє минуле, ми маємо вплив на те, яким шляхом підемо далі, що усвідомимо, що візьмемо з собою "в дорогу" і що передамо майбутнім поколінням" - йдеться у повідомленні.

 

«Стежками предків»: українська Сяніччина

Цьогоріч у червні відбулася друга в своєму роді пошукова експедиція «Стежками предків», основна мета якої — фіксація культурної спадщини українців, які до середини ХХ століття жили на теренах сучасної південно-східної Польщі. Львів'яни, учасники експедиції, відвідали Сяніцький повіт, де за 7 днів зробили фото- та відеофіксацію близько 100 існуючих та неіснуючих сіл, щоб згодом сформувати популярний путівник для туристів та краєзнавців.

Чи здійснювала ОУН замах на Йозефа Геббельса?

У 2006 році в Україні вийшов доволі непогано зроблений десятисерійний документальний серіал Ігоря Кобріна «Собор на крові» про історію українського націоналістичного руху 1920-1940-х років. З нього можна отримати чимало цікавої інформації. Але навряд чи щось може зрівнятися за цікавістю з сенсаційною знахідкою творців серіалу: у червні 1934 році, здійснюючи вдалий атентат на міністра внутрішніх справ Польщі Броніслава Пєрацького, Організація українських націоналістів насправді мала на меті вбити... Йозефа Геббельса, який саме перебував 13-15 червня у Польщі з візитом!

Вбивства в Бабицях: авантюра з трагічним фіналом

Ввечері 2 липня 1951 року в школі чехословацького містечка Бабиці, де саме проходили партійні збори, пролунали постріли. Невелика група підпільців застрелила трьох функціонерів комуністичної партії. Постріли в школі стали кульмінацією історії, котра тягнулась декілька місяців і стала приводом для масового терору комуністичної партії проти місцевого населення.

Ніжин. Серпневі дні 1918-го

Влітку 1918 року на українсько-російському кордоні було неспокійно. На різних ділянках виникали локальні сутички. Більшовики намагались підривати Українську державу зсередини. У Чернігівській губернії одним із більшовицьких осередків стало село Жуківка