На Тернопільщині знайшли американський винищувач часів Другої світової

У Тернопільській області розкопали залишки американського військового літака періоду Другої світової війни.

Про це повідомляє Суспільне Тернопіль.

 

"Біля села Оліїв Зборівського району учасники громадської організації "Пошук літаків в Україні" розкопали американський винищувач часів Другої світової війни Р-39 "Аерокобра". У цьому районі 14-17 липня 1944 року під час Сандомирської операції були повітряні бої, літаків цієї моделі збили близько десяти. Остання згадка саме про цей літак датується 7 липня 1944 року", - повідомив голова пошукової групи Андрій Кір'янов.

Також повідомляється, що на місці падіння "Аерокобри" Р39 є номер літака. Раніше тут знайшли шильду з номерами та декілька уламків. За світлинами пошуковці визначили що це "Аерокобра".

Також визначено епіцентр падіння, де на глибині 1-1.5 метра дісталися до уламків. Знайдено багато гільз від пістолета "Браунінг", частини обшивки, шматки металу.

Як каже голова пошукової групи Андрій Кір'янов, з деталей літака готуватимуть експозицію в Музеї загиблих бойових літаків, що діє біля Львова.


Літак Белл P-39 "Аерокобра" був одним з основних американських винищувачів, який перебував на службі тоді, коли Сполучені Штати вступили у Другу світову війну.

P-39 використовувався радянськими військово-повітряними силами. Саме ці винищувачі збили найбільшу кількість ворожих літаків на східноєвропейському фронті. Цим літаком також користувались повітряно-віськові сили Франціїї, Королівські ВПС, Військово-повітряні сили США та Італійські військово-повітряні сили.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.

Харитина Кононенко. "Та, що йшла за покликом Києва"

З відновленням незалежності Київ щороку вшановує Олену Телігу, лицарку й музу національно-визвольної боротьби. Проте жодна київська вулиця не має навіть невеличкого пам'ятного знака на честь Харитини Кононенко, на 6 років старшої за Телігу діячки, яка була активною учасницею Української революції в нашій столиці.

Перед відходом у вічність. До 60-ї річниці смерті Андрія Мельника

Остання зустріч з полковником відбулася у неділю 1 листопада 1964 року. Маковецький увійшов до кімнати, де лежав Андрій Мельник, а біля нього сиділа дружина Софія. У сусідній кімнаті перебували лікар і медсестра готові надати хворому допомогу на кожен його поклик. Стан хворого гіршав з кожною хвилиною.

Пожежа. Уривок із книжки Максима Беспалова "У пошуках Єви"

Випадково натрапивши на могилу Єви та Марії Ориняк у пенсильванських лісах, Максим Беспалов прийшов до головного пошуку свого життя — історії власної родини. Автор пише про еміграцію, епідемію та війну. Про те, як понад 100 років тому карпатські бойки ставали шахтарями в далекій Централії та помирали там від силікозу. Як під час Першої світової мобілізовані до австрійської армії галичани мали зв’язок з Америкою, проте не мали його з родичами по інший бік Карпат.