АНОНС: Онлайн-презентація книги «Колекція пам’яток до пам’ятних дат Української революції 1917-1921 років»

Книга містить методичні рекомендації, візуальні та довідкові матеріали, розроблені Українським інститутом національної пам’яті про політичні, воєнні, культурні події і постаті Української революції 1917–1921 років

10 березня 2021 року відбудеться онлайн-презентація книги "Колекція пам'яток до пам'ятних дат Української революції 1917-1921 років". Подія транслюватиметься на офіційній сторінці Facebook Українського інституту національної пам'яті. Початок – о 18:00.

 

Книга містить методичні рекомендації, візуальні та довідкові матеріали, розроблені Українським інститутом національної пам'яті. Матеріали присвячено історичним політичним, воєнним, культурним подіям і постатям українського державотворення періоду Української революції 1917–1921 років.

Збірка адресована вчителям і викладачам загальноосвітніх, професійно-технічних закладів і закладів вищої освіти, керівникам історико-краєзнавчих гуртків, музейникам і бібліотекарям, фахівцям національно-патріотичного виховання. Також може стати у пригоді науковцям, працівникам обласних, районних, міських державних адміністрацій, Інститутів післядипломної педагогічної освіти.

До участі в онлайн презентації запрошені:

  • Антон Дробович, голова Українського інституту національної пам'яті
  • Олена Охрімчук, начальник Управління забезпечення реалізації політики національної пам'яті в регіонах
  • Галина Басара-Тиліщак, науковий співробітник Інституту історії України Національної академії наук України
  • Олена Бурлака, вчитель історії Городищенського економічного ліцею Черкаської області, Вчитель року – 2016
  • Едуард Зуб, співробітник Північно-східного міжрегіонального відділу Українського інститут національної пам'яті

Модеруватиме захід завідувачка сектору методичної роботи Українського інституту національної пам'яті Ганна Байкєніч.

Симон Петлюра і День Української Державності

Серед розсекречених документів у архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено текст промови голови Директорії УНР, Головного Отамана військ і флоту УНР Симона Петлюри з нагоди свята Української Державності. Цей текст зберігався у політвиховника Воєнної округи "Заграва" Української повстанської армії Степана Костецького на псевдо Зимний і слугував зразком для проведення виховної роботи у колі повстанців.

Січневе повстання 1863 року на Київщині, Волині й Поділлі

"Проблема польсько-українського історичного діалогу роками полягала в тому, що ми зосереджуємося на тому, що криваво нас розділяє. Історична політика між двома державами повинна полягати у пошуках того, що нас об'єднує", - Роберт Чижевський.

Мій улюблений сексот: 10 фактів про Юрія Смолича

8 липня Юрію Смоличу виповнилося 125 років. Люди, далекі від літератури, архівів, досліджень, усе чудово про нього знають. Наприклад, що Смолич був артилеристом у Петлюри. Що дослужився до звання генерал-майора КГБ і має численні нагороди за вірну службу. Що він записував на магнітофон розмови з Довженком. Що дружина Юрія Яновського ненавиділа Смолича. Що він цькував шістдесятників і хворого на серце Малишка. Більшість охоче повторює і смакує ці плітки й чутки, не заморочуючись із фактчекінгом.

Заборонений Улас Самчук

Під час президенства Віктора Януковича твори Уласа Самчука виключили з обов'язкової шкільної програми, а у 2021-му за позовом Андрія Портнова Окружний адміністративний суд Києва заборонив проводити офіційні пам'ятні заходи на честь письменника. Витоки таких дій антиукраїнських сил криються ще в рішеннях кдб срср і минулих вказівках із москви. Тоді здійснювалася спецоперація з перешкоджання висуненню письменника на Нобелівську премію.