У Сімферополі тріснув пам'ятник Катерині II

В окупованому Криму, в Сімферополі, руйнується встановлений близько п'яти років тому пам'ятник російській імператриці Катерині II.

Про це повідомляє портал АРК.

 

"У Сімферополі помпезно встановлений пам'ятник імператриці Катерині II тріщить по швах", - йдеться в повідомленні.

За даними видання, в "адміністрації Сімферополя", коментуючи ситуацію з ушкодженим пам'ятником, повідомили, що про проблему знають і шукають шляхи її вирішення.

За словами окупаційних чиновників, "для обстеження монумента необхідні фахівці, щоб не завдати ще більшої шкоди".


Пам'ятник Катерині II було встановлено у Сімферополі 19 серпня 2016 року на "народні кошти", нагадує АРК. Повідомлялося, що на 10-метрову багатофігурну композицію вагою сім тонн зібрали 46 млн рублів (близько 17 млн грн).

Після встановлення пам'ятника з'ясувалося, що скульптори переплутали нагороди на бюстах російських завойовників, зображених навколо Катерини II.

"Важливо не робити з пам’яті божество", - Євгеній Стасіневич

Публічне інтерв'ю з літературним критиком Євгенієм Стасіневичем у рамках виставки ГОЛОСИ Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

Отруєння. Фрагменти книжки Віктора Ющенка"Недержавні таємниці. Нотатки на берегах пам’яті"

Фрагменти автобіографічної книжки третього Президента України.

Андрій Бандера. Батька – за сина

У справі оперативної розробки Степана Бандери, яка зберігається в архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України, є низка документів, які стосуються його батька – отця Андрія. Це драматична історія того, як чекісти перекладали свою ненависть до одного з лідерів українського визвольного руху на його близьких родичів.

"Примус до підданства". Перша спроба

"В ліжку з ведемедем. Сусідство з Росією як історичний виклик" - таку назву має нова книжка Олексія Мустафіна, що готується до виходу у видавництві "Фабула". Є в ній глава, присвячена експансії Російської імперії на Кавказі. Зокрема, й в часи правління у Картлі Іраклія II – царя, якому нинішня влада Грузії хоче встановити пам'ятник у своїй столиці. Чому ця ініціатива викликала таке обурення можна зрозуміти із фрагменту книжки, люб'язно наданому "Історичній правді" Олексієм Мустафіним.