У Києві відкрили пам'ятну дошку Борису Патону

26 травня 2021 року на честь багаторічного Президента Національної академії наук України академіка Бориса Патона відбулося урочисте відкриття меморіальної дошки на фасаді будівлі Президії НАН України

Право відкрити меморіальну дошку було надано Президенту НАН України академіку Анатолію Загородньому та голові Комісії НАН України з питань увічнення пам'яті академіка Бориса Патона академіку Антону Наумовцю. Виступаючи перед присутніми вони теплими словами згадали Бориса Євгеновича, його людські якості та величезну наукову і культурну спадщину.

Своїми спогадами про академіка Бориса Патона поділились також директор Інституту літератури імені Т.Г. Шевченка НАН України академік Микола Жулинський, заступник директора Інституту електрозварювання ім.Є.О.Патона НАН України академік Леонід Лобанов та директор Головної астрономічної обсерваторії академік Ярослав Яцків.

 
Теми

Отруєння. Фрагменти книжки Віктора Ющенка"Недержавні таємниці. Нотатки на берегах пам’яті"

Фрагменти автобіографічної книжки третього Президента України.

Андрій Бандера. Батька – за сина

У справі оперативної розробки Степана Бандери, яка зберігається в архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України, є низка документів, які стосуються його батька – отця Андрія. Це драматична історія того, як чекісти перекладали свою ненависть до одного з лідерів українського визвольного руху на його близьких родичів.

"Примус до підданства". Перша спроба

"В ліжку з ведемедем. Сусідство з Росією як історичний виклик" - таку назву має нова книжка Олексія Мустафіна, що готується до виходу у видавництві "Фабула". Є в ній глава, присвячена експансії Російської імперії на Кавказі. Зокрема, й в часи правління у Картлі Іраклія II – царя, якому нинішня влада Грузії хоче встановити пам'ятник у своїй столиці. Чому ця ініціатива викликала таке обурення можна зрозуміти із фрагменту книжки, люб'язно наданому "Історичній правді" Олексієм Мустафіним.

Світоглядні орієнтири ОУН: приклад Ярослава Стецька

Історик Микола Гаєвой загинув на війні 27 серпня 2024 року. Він навчався в аспірантурі УКУ з історії. Для своєї дисертації обрав політичну біографію Ярослава Стецька. Фрагмент наукової роботи Микола надсилав редакції "Історичної правди". Публікуємо текст Миколи Гаєвого у пам'ять про полеглого Героя.