У США магазин продавав жовті "зірки Давида" для невакцинованих

Магазин капелюхів у Нешвілі, штат Теннессі, рекламував нашивку у вигляді жовтої зірки з написом "Не вакцинований", подібну до тої, яку змушували носити євреїв у нацистській Німеччині. Це викликало обурення і протести.

Магазин Hatwrks опублікував допис на своїй сторінці в Instagram, що продає такі нашивки за 5 доларів. Потім цей допис зі сторінки видалили, повідомляє ВВС. Україна.

 

Такий товар розкритикували в інтернеті, а під самим магазином зібралися протестувальники з плакатами "У Нешвілі немає нацистів".

Місцевий рабин заявив, що така зірка ображає євреїв, які загинули від рук нацистів.

"Використання жовтої зірки або будь-яких зображень Голокосту для будь-чого є ведмежою послугою для вшанування пам'яті шести мільйонів євреїв, яких систематично вбивали під час Голокосту", - сказав місцевий рабин Лорі Райс місцевому телеканалу WSMV.

У наступному пості в Instagram магазин вибачився "за нечутливість". У крамниці кажуть, що не хотіли применшувати значення зірки Давида чи не поважати те, що сталося з мільйонами людей.

Під час пандемії деяких прихильників теорії змови засудили за порівняння між заходами щодо Covid-19 та політикою нацистської Німеччини.

Минулого тижня республіканську конгресменку Марджорі Тейлор Грін розкритикували за порівняння маскового режиму під час ковіду з політикою нацистів, які змушували євреїв носити жовті зірки.

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.

Як співробітники КГБ намагалися зробити з Івана Багряного «червоного»

У 1950–1960-х роках органи МГБ/КГБ СССР намагалися схилити до співпраці, відмови від антирадянської діяльності й повернення до Радянського Союзу діячів культури, науки і літератури, які опинилися в еміграції. А в разі невдачі розробляли заходи з їх компрометації і навіть ліквідації. Одним із об'єктів такої оперативної розробки був відомий політичний діяч і письменник Іван Багряний.

"Звичайний фашизм": розбір тез про "священную войну" Росії проти України та Заходу

Один із важливих етапів у формуванні російської квазірелігійної доктрини "русского мира", яка за задумом має стати офіційною державною та релігійною ідеологією путінської Росії, відбувся 27 березня 2024 року. У цей день сталася знакова подія – у Залі церковних соборів Храму Христа Спасителя у Москві під головуванням Московського патріарха Кирила було офіційно затверджено "Наказ XXV Всесвітнього російського народного собору", який отримав назву "Настоящее и будущее Русского мира".

Німецька весна на Слобожанщині: війська кайзера та українські гайдамаки в спогадах місцевих

Весна 1918 року. Імперська армія Німеччини та Збройні сили Австро-Угорщини разом з Армією УНР звільняють Українську Народну Республіку від більшовиків. Українсько-німецький наступ пролягав через Слобожанщину і зупинився в районі села Лиски. Публікуємо спогади місцевих мешканців, які були свідками визволення Харківщини.