Золоту монету США 1933 року продали за рекордну суму

Золоту монету "Подвійний орел" номіналом $20 продали за $18,9 млн.

Монету придбали на аукціоні Sotheby's в Нью-Йорку, повідомляє Газета.UA із посиланням на CNN.

 

"Подвійного орла" випустили 1933 року. Він належить до останніх золотих грошових знаків, допущених до обігу в США.

На одній стороні монети зобразили уособлення Свободи, на іншій - білоголового орлана у польоті.

Ці монети в реальному обігу ніколи не були. Майже всі монети повернули Уряду США та переплавили. Збереглась невелика частина.

1944 році держава оголосила ці монети вкраденими, якщо вони опиняться у руках приватних колекціонерів.

Монета з аукціону була єдиною, яку визнали законно придбаною приватним власником після тривалого судового процесу між колекціонером і Міністерством фінансів США.

З 2002 року монетою володів американський дизайнер взуття Стюарт Вайцман. Він купив її за $7,6 млн. Ім'я нового власника монети не називають.

Донос-шедевр. Юрій Смолич про Олександра Довженка

"Як у побуті у Довженка тонка культурність і вишукана естетичність легко поєднується із найпростішими смаками, із найбільш елементарними інтересами та рисами характеру сільського жителя, і навіть із найбільш примітивними старосвітськими традиціями,..

Отруєння. Фрагменти книжки Віктора Ющенка"Недержавні таємниці. Нотатки на берегах пам’яті"

Фрагменти автобіографічної книжки третього Президента України.

Андрій Бандера. Батька – за сина

У справі оперативної розробки Степана Бандери, яка зберігається в архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України, є низка документів, які стосуються його батька – отця Андрія. Це драматична історія того, як чекісти перекладали свою ненависть до одного з лідерів українського визвольного руху на його близьких родичів.

"Примус до підданства". Перша спроба

"В ліжку з ведемедем. Сусідство з Росією як історичний виклик" - таку назву має нова книжка Олексія Мустафіна, що готується до виходу у видавництві "Фабула". Є в ній глава, присвячена експансії Російської імперії на Кавказі. Зокрема, й в часи правління у Картлі Іраклія II – царя, якому нинішня влада Грузії хоче встановити пам'ятник у своїй столиці. Чому ця ініціатива викликала таке обурення можна зрозуміти із фрагменту книжки, люб'язно наданому "Історичній правді" Олексієм Мустафіним.