In memoriam. Помер автор мелодії до танцю сиртакі

Грецький композитор Мікіс Теодоракіс, який написав мелодію до танцю сиртакі, помер на 97-му році життя.

Про це повідомляє Ekathimerini, передає Укрінформ.

 

Мікіс Теодоракіс народився на грецькому острові Хіос у 1925 році. З дитинства цікавився музикою. Навчався музичного мистецтва спочатку в Афінах, а потім у Франції.

Його пісні виконували The Beatles та Едіт Піаф. Та, напевно, найбільш відома у світі його мелодія танцю сиртакі, написана для фільму "Грек Зорба", що вийшов у 1964 році. За свою роботу для цього фільму Теодоракіс був номінований на Grammу (у 1975 р. – також за "Серпіко", де головну роль виконав Аль Пачіно).

Теодоракіс є лауреатом премії BAFTA за музику до фільму "Z" (1969).

Він був політичним активістом, дотримувався лівих поглядів, протистояв диктатурі під час окупації Греції нацистською Німеччиною, а також ультраправому режиму "чорних полковників" наприкінці 1960-х – початку 1970-их років. Неодноразово його поміщали в концтабори і тюрми. Кілька років Теодоракіс провів в еміграції у Франції.

В останні роки композитора неодноразово госпіталізували через проблеми зі здоров'ям. У 2019 році йому зробили операцію на серці – встановили кардіостимулятор.

Європейська орієнтація Симона Петлюри

Долаючи навалу збройних сил Російської Федерації, українське суспільство одночасно розгорнуло масштабну роботу по знищенню «русского мира» в найменуваннях міст, площ, вулиць. Та не слід забувати, що Росія не тільки нав’язувала нам свої цінності, у тому числі в топоніміці, але й деформувала національну пам’ять українського народу. Особливо багато грязюки наліплено на постать публіциста, державотворця, воєначальника, мислителя Симона Петлюри

Сюргюн. Мама думала, що нас везуть на розстріл

Уявіть себе на їх місці. У ваш дім на світанку вриваються озброєні люди, солдати. Дають 15 хвилин на збори. Відвозять на найближчу станцію. І додому ви зможете повернутися лише через 50 років.

Український вояк, який врятував десятки євреїв

Круглий сирота з Лемківщини. У 17 років, неповнолітнім, пішов воювати за Україну в складі Українських Січових Стрільців. Здобув дві вищі освіти в Празі. Став успішним бізнесменом в міжвоєнній Галичині. Для врятування євреїв створив окремий бізнес і рятував їх у промисловому масштабі. За що був, врешті решт, покараний нацистами. З Німеччини до США, його – вже немічного – витягнули вдячні євреї. Звати його Олекса Кривов'яза. Латинкою прізвище писав, як Krywowiaza

Авіація працює по «своїм», або Мулінська катастрофа 1945 року

У свідомості багатьох російських дослідників, радянсько-японська кампанія постає майже ідеальною. Мемуари, література, вікіпедія та військова хроніка повністю підтверджує це, даючи однобоку модель сприйняття минулих подій. Успіхи відомі – 700 кілометровий бліцкриг 6 танкової армії через Хінган, захоплення в полон 600 тис. угруповання Квантунської армії, мінімальні втрати, та прорив сучасної прикордонної фортифікаційної системи оборони японських військ. Але навіть і тут, можна знайти «підводне каміння», у вигляді фактів, що свідомо приховувалися роками. До таких подій відносяться і інцидент 16 серпня 1945 року, коли радянські впс розбомбили власні війська які дислокувалися біля міста Мулін