На аукціоні Sothebyʼs низку робіт Пікассо продали за $110 млн.

На аукціоні Sothebyʼs продали 11 робіт Пабло Пікассо вартістю у $110 мільйонів. Вони понад 20 років висіли в готелі Лас-Вегасу.

Про це пише BBC.

 
Фото: SOTHEBY'S/MGM RESORTS

Ці роботи протягом 20 років були виставлені в ресторані Picasso в готелі Bellagio, розташованому в Лас-Вегасі. На аукціоні були представлені девʼять картин і дві керамічні роботи іспанського художника, який помер в 1973 році.

Картина 1938 року "Жінка в червоно-помаранчевому береті" із зображенням коханої й музи Пікассо Марі-Терези Вальтер була продана за найвищою ціною — $40,5 мільйона.

Інший шедевр — масштабний портрет Homme et Enfant ("Чоловік і дитина") продали за $24,4 мільйона. "Робота 1959 року висотою майже 2 метри є надзвичайно вражаючим прикладом досягнень Пікассо на цьому важливому етапі його карʼєри", — заявив аукціонний будинок.

Також була продана картина Nature Morte au Panier de Fruits et aux Fleurs ("Натюрморт з кошиком фруктів і квітами"), написана Пікассо під час нацистської окупації Парижу в 1942 році. Вона була продана за $16,6 мільйона. "Не дивлячись на руйнування і негаразди Другої світової війни, 1940—1944 роки стали одним з найбагатших періодів для Пікассо", — заявили в Sothebyʼs.

Повідомляється, що виручені від продажу картин кошти готель планує пустити на придбання до своєї колекції картин жінок, а також художників з-поміж меншин і художників з країн, що розвиваються.

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.