“Український Стоунхендж” засипали землею, щоб вберегти від негоди і вандалів

Зробили це після тривалого тиску активістів, які вимагали від влади докласти зусиль для збереження пам'ятки

Древній кромлех, який знайшли навесні у Новоолександрівці біля міста Дніпро, частково засипали землею. Таким чином пам'ятку, віком у 5 тисяч років, законсервували, аби уберегти від зимової негоди та вандалів.

 

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив активіст Володимир Степаненко.

"Сьогодні відбулося те, чого ми всі так довго вимагали. Першочергові заходи з консервації  вжиті. Хто хоче посперечатися так зробили, чи не так – робіть це в себе вдома на дивані. В такому вигляді пам'ятка точно переживе зиму! Крапка", – заявив Володимир Степаненко.

Він додав, що за цей час потрібно розробити проєкт з музеїфікації, пам'ятки та втілити його в життя протягом наступного року.

Брили кромлеху, який вважають старшим за Стоунхендж та піраміди в Гізі, засипали землею більш, ніж на половину.

У коментарях Степаненко наголосив, що кромлех законсервували силами забудовника, який був ініціатором дослідження кургану.

До слова, консервацією зайнялись після тривалого тиску зі сторони активістів. Вони неодноразово зазначали, що пам'ятку знищує негода, а люди перетворили тисячолітній кромлех на вбиральню та "місце для проведення шабашів".

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.