Спецпроект

СКУ оприлюднив календар відзначень 88 роковин Голодомору-геноциду

Світовий конґрес українців (СКУ) оприлюднив календар відзначень 88 роковин Голодомору 1932-33 рр. – геноциду українського народу, до яких 27 листопада долучиться світове українство

У суботу, 27 листопада 2021 року, світове українство долучиться до України та міжнародної спільноти у вшануванні жертв Голодомору 1932-33 рр. – геноциду українського народу, що став страшною сторінкою історії, але не зламав українську націю у прагненні жити в гідності та в свободі. 

 

В цьому році центральним заходом вшанування пам'яті жертв Голодомору, зорганізованим СКУ, стане вебінар "Голодомор і нація: вплив через покоління", за участі провідних істориків та експертів з України та світу. Подія відбудеться 18 листопада 2021. Зареєструватися.

Також Міжнародний координаційний комітет СКУ у справі Голодомору, в своєму нещодавньому зверненні до українських організацій та громад, закликав українців по всьому світі в суботу, 27 листопада 2021 р., у Міжнародний день пам'яті жертв Голодомору, вшанувати кожну дитину, жінку та чоловіка, які невинно загинули під час цього геноциду: хвилиною мовчання о 19:32 за місцевим часом, запаленням свічок пам'яті у вікнах своїх будинків та участю в пам'ятних заходах та поминальних службах у місцевих громадах. 

Окрім того, СКУ запрошує всіх долучитися та поширювати акцію Крайового Комітету США для Визнання Голодомору Ґеноцидом з метою позбавити американського журналіста Валтера Дюранті Пулітцерівської премії (Pulitzer Prize). Петиція доступна за цим посиланням.

Календар відзначень пам'яті жертв Голодомору у світі: 

4 листопада – Львів. Україна. Розпочнеться експозиція найвідомішої виставки на тему Голодомору "МАРІЯ". Виставка відкриється для глядачів, як тільки це буде можливо та не зашкодить здоров'ю гостей і працівників музею. Виставки "Марія" вже демонструвалися у Швеції та США, a в Україні тривала з осені 2020 до весни 2021 у Національному музеї Голодомору-геноциду (Київ). Виставка та всеукраїнський тур здійснюється за фінансової підтримки Світового Конґресу Українців.  

14 листопада – Лос-Анджелес, США. Вшанування пам'яті жертв Голодомору за участі запрошених гостей – істориків Вікторії Малко та Володимира Сергійчука відбудеться у біля пам'ятника Голодомору у Гранд-парку. 

18 листопада – на facebook та в zoom. CКУ запрошує всіх на вебінар присвячений наслідкам впливу Голодомору на покоління та націю. Організатор: глобальна Мережа нащадків жертв Голодомору. Дізнавайтеся більше та реєструйтеся на подію за посиланням.

21 листопада –  Коніерс, Джоржія. США. В Українській Греко-Католицькій церкві св. Богородиці відбудеться Панахида з нагоди дня пам'яті жертв Голодомору, яка розпочнеться після ранкової літургії. Після Панахиди усі гості будуть запрошені до зали на обід та культурно-освітню програму. 

27 листопала – Нью-Йорк, США. У Катедрі Святого Патрика відбудеться Соборна панахида за жертвами Голодомору 1932-33 рр. Буде змога також долучитися віртуально

Ігор Калинець: «Для мене поезія мала бути загадкою, яку слід відгадати, розшифрувати"

Іноді мене запитують, чи я шкодую, що моє життя так склалося. Мені здається, що ні. Не мало б воно тоді смислу, якби я не перейшов через те все, якби не було тих 60-х, ув’язнення у 70-ті, того піднесення національного — всі ті події допомогли мені відчути, що я щось значу, що я щось зробив, що я комусь потрібен власне таким, яким я є в даний момент. Мені здається, що то і є сенс мого життя.

Петро Франко. Таємниці життя і смерті

28 червня 1890 року народився наймолодший із трьох синів Івана Франка – Петро. В історію визвольної боротьби він увійшов як один із засновників української скаутської організації "Пласт", хоробрий старшина Легіону Українських січових стрільців, командант летунського відділу Української Галицької армії. Для сталінського ж режиму він став небезпечним ворогом народу, якого ліквідували, ймовірно, у перші дні німецько-радянської війни.

Напади Бурундая та їхні наслідки. Уривок із книги "Король Руси Данило Романович" Даріуша Домбровського

Данило Романович, перший король Руси, – одна з головних постатей історії України. Подолавши численних внутрішніх та зовнішніх ворогів, Данило утвердився як один із найвпливовіших володарів Центрально-Східної Європи. Книжка Даріуша Домбровського – найповніша сьогодні біографія Данила Романовича. Ґрунтуючись на багатьох джерелах, автор не лише докладно реконструює життєвий шлях цього видатного державця, а й переконливо вписує його постать у європейський політичний ландшафт.

Суд над дітьми. Ольга Попадин – про молодь ОУН, два арешти і розстріл друзів

17-річна гімназистка зі Львова Ольга Попадин була однією з підсудних на "Процесі 59-ти". Енкаведисти не робили жодних пільг неповнолітнім — лупцювали, знущалися. Про це пані Ольга розповідала в інтерв'ю "Локальній історії". З її спогадів, показова розправа обернулася на протест — молоді арештанти під час суду заманіфестували несприйняття окупаційної влади, а оголошення вироку зустріли виконанням українського гімну.