В Уельсі виявили сліди одного з ранніх видів динозаврів

В Уельсі виявили сліди одного з найперших видів динозаврів, якому понад 200 мільйонів років.

Про це пише CNN.

 

Відбитки знайшли на пляжі у місті Пенарт (південь Уельсу). Фотографію відбитка дослідники Лондонського музею природознавства отримали від одного з палеонтологів-любителів.

"Ми отримуємо багато повідомлень від громадськості про знахідки, і більшість з них є геологічними обʼєктами, які можна легко прийняти за сліди динозаврів. Проте, оцінивши фотографію, ми подумали, що на це варто глянути", — сказала співробітниця музею Сюзанна Мейдмент.

Вивчивши сліди, вчені дійшли висновку, що вони стосуються тріасового періоду й належать ранньому завроподу (велика група чотирилапих рослиноїдних динозаврів із загону ящеротазових, що існували з кінця тріасового по крейдяний період (близько 210—66 мільйонів років тому) на всіх материках, включаючи Антарктиду) або його родичу.

"Ми вважаємо, що відбитки, які ми бачили в Пенарті, рівномірно розподілені, і це дозволяє припустити, що тварина йшла. Ми також бачили зсувні облямівки, де ґрунт був витиснутий вгору. Ці структури характерні для активного руху мʼяким ґрунтом", — додав колега Мейдмент, професор Пол Баррет.

Повідомляється, що знахідки також можуть розкрити інформацію про поведінкові якості динозаврів, наприклад, як вони ходили та пересувалися стадами.

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.