Інститут історії України послав у відомому напрямку Роскомнадзор

Росіяни злякались книжки про історію Народного Руху України

Про це повідомляється на фейсбук-сторінці Інституту історії України НАН України.

Роскомнадзор знайшов на сайті Інституту історії України НАН України пдф-варіант книжки Григорія Гончарука "Народний рух України. Історія", видану ще у 1997 році. Агресори написали листа і заявили, що ця книжка у них заборонена, а тому почали вимагати видалити її з сайту. Далі йшли погрози заблокувати доступ до сайту з території РФ.

Відповідь Інституту історії України НАН України цілком у дусі часу: "роскомнадзор (як і будь-який інший надзор держави-агресора) має йти курсом російського воєнного корабля, і пошвидше".

Із забороненою в РФ книжкою можна ознайомитись на сторінці електронної бібліотеки

 

«Сувенір» для засновника Служби безпеки ОУН Миколи Лебедя

До постаті засновника, організатора і першого керівника Служби безпеки (СБ) ОУН Миколи Лебедя була прикута особлива увага органів КГБ. Навіть коли він опинився далеко за океаном, у США, до нього намагалися підіслати агентів, дізнатися про його погляди, вивідати плани, вчинити гучну провокацію і навіть мали намір за його допомогою реанімувати пошуки золота ОУН, закопаного у прикарпатських лісах.

Леся Гасиджак: «Пам’ятання минулого робить нас українцями»

Публічне інтерв’ю з Лесею Гасиджак, очільницею Музею Голодомору, у рамках виставки ГОЛОСИ Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Хто насправді була дружиною гетьмана Мазепи

На Афоні знайдено унікальний рукопис, а в ньому — її ім’я, і це не Ганна Фридрикевич.

Іванна Климпуш-Цинцадзе: «Нам слід якнайшвидше завершити процес формування української політичної нації»

Розмова з Іванною Климпуш-Цинцадзе – головою Комітету Верховної Ради з питань інтеграції України до Європейського Союзу, віцепрем'єркою з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України у 2016-2019 роках.