АНОНС: лекція "Церкви vis-à-vis російсько-українська війна"

У 2014 році, коли майже всі українські конфесії протестували проти анексії та амбіцій Росії завоювати Схід і Південь України, лише Українська Церква Московського Патріархату та сам Патріархат утрималися від відкритих заяв і де-факто продовжували просувати офіційну програму. так званого «Русского мира»)

Українське товариство Кембриджського університету (Cambridge University Ukrainian Society) протягом травня організовує серію публічних лекцій про якнайширше потлумачену інструменталізацію історії у контексті російсько-української війни.

19 травня, о 20.00 (за київським часом) відбудеться лекція професорки Наталі Шліхти (Національний університет "Києво-Могилянська академія," Україна) на тему "Церкви vis-à-vis російсько-українська війна, або Як історичний спадок визначає теперішні вибори" ('The Churches vis-à-vis the Russo-Ukrainian War, or How Historical Legacies Define Current Choices').

Детальніше про подію можна довідатися за покликанням.

Наталя Шліхта - професорка та завідувачка Кафедри історії Національного університету "Києво-Могилянська академія" (Україна). Серед ключових публікацій Наталі Шліхти: "Церква тих, хто вижив. Радянська Україна, середина 1940-х — початок 1970-х рр." (Київ, 2011) та підручник "Історія радянського суспільства" (Київ, 2015).

 

Принцип доміно. З чого почалася Велика Війна

Сім пострілів сербського студента Гаврила Принципа призвели до початку Першої світової війни. Але чому вбивство спадкоємця престолу Габсбургів мало такі катастрофічні наслідки для всього людства? Хто побачив, що політичні сили розставлені, як доміно, і запустив механізм, який перекроїв карту Європи?

Скаутське братерство Литви та України

На початку ХХ століття уся Литва і значна частина України перебувала під кількасотлітньою російською окупацію. Українцям, до певної міри, пощастило більше, бо частина українських земель входила також і до складу Австро-Угорської імперії, під більш демократичною владою, керованою з Відня австрійським імператором (цісарем). Саме тому український скавтинг зміг організуватись у 1911 році

Капітуляція Петра І, пенсія Кримському хану і боротьба за незалежність України

В 1700 році московити мали обрати нового патріарха. Замість цього Петро І відміняє патріархат і планує стати найвищим цивільним і релігійним лідером країни. Він оголошує себе рятівником християнського світу від ворогів Господа в Османській імперії. Вимагає передати йому ключі від Храму Гробу Господнього та інших святих місць в Єрусалимі. Коли йому це не вдається — він вирішує захопити Константинополь, щоб привласнити місто з витоками православ‘я, підкорити Візантійську імперію і отримати статус «Третього Риму». Мріє отримати титул імператора і бути похованим у Софійському соборі в Константинополі

Ватикан, витоки східної політики та війна в Україні

Католицька Церква свідомо визначила Східну політику, маючи дві можливості: або гостро протиставитися комунізму і «героїчно загинути» на тих землях, або «в динамічно змінній ситуації у світі шукати більш ефективних шляхів, які б привели до кінцевої перемоги»