АНОНС: лекція "Церкви vis-à-vis російсько-українська війна"

У 2014 році, коли майже всі українські конфесії протестували проти анексії та амбіцій Росії завоювати Схід і Південь України, лише Українська Церква Московського Патріархату та сам Патріархат утрималися від відкритих заяв і де-факто продовжували просувати офіційну програму. так званого «Русского мира»)

Українське товариство Кембриджського університету (Cambridge University Ukrainian Society) протягом травня організовує серію публічних лекцій про якнайширше потлумачену інструменталізацію історії у контексті російсько-української війни.

19 травня, о 20.00 (за київським часом) відбудеться лекція професорки Наталі Шліхти (Національний університет "Києво-Могилянська академія," Україна) на тему "Церкви vis-à-vis російсько-українська війна, або Як історичний спадок визначає теперішні вибори" ('The Churches vis-à-vis the Russo-Ukrainian War, or How Historical Legacies Define Current Choices').

Детальніше про подію можна довідатися за покликанням.

Наталя Шліхта - професорка та завідувачка Кафедри історії Національного університету "Києво-Могилянська академія" (Україна). Серед ключових публікацій Наталі Шліхти: "Церква тих, хто вижив. Радянська Україна, середина 1940-х — початок 1970-х рр." (Київ, 2011) та підручник "Історія радянського суспільства" (Київ, 2015).

 

Чорнобильська катастрофа. Смерть тисяч людей заради виживання радянського режиму

Аварія на Чорнобильській АЕС сталася 37 років тому – у 1986 році. Тодішній комуністичний режим до останнього намагався приховати інформацію про масштаби забруднення території та опромінення радіацією людей. Приховував не тому, що розумів масштаби і наслідки катастрофи. А тому, що влада завжди так працювала і показувала СРСР як найкращу в світі державу, в якій ніяких катастроф ніколи не відбувається

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.