АНОНС: презентація «Єдиного вікна доступу до цифрових ресурсів українських архівів»

Державна архівна служба презентує сайт доступу до оцифрованих фондів

11 травня 2022 року о 15.30 в Українському національному інформаційному агентстві (зала № 2) відбудеться презентація онлайн проєкту "Єдине вікно доступу до цифрових ресурсів українських архівів", створеного на платформі ARCHIUM.
 
Одним з пріоритетних напрямків діяльності Укрдержархіву та архівних установ є формування цифрового контенту, створення публічних електронних сервісів і, як результат, забезпечення доступу до архівних інформаційних ресурсів широкого кола користувачів незалежно від місця їх проживання. Мета проєкту, що презентується – інтеграція державних архівів у єдину інформаційну систему галузі.
Спікери:
Анатолій Хромов, Голова Державної архівної служби України
Кирило Віслобоков, директор ПП "Архівні інформаційні системи"
Лариса Левченко, директор Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України
Ольга Бажан, директор Центрального державного архіву громадських об'єднань України
Олена Чижова, директор Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України

Міф про "віроломний напад". Документи з архіву СБУ

"Прибулі у прикордонну смугу німецькі солдати [...] розповсюджують чутки, що командування німецької армії має намір захопити Західну Україну [...]. Виступ німецьких військ проти Радянського Союзу має відбутися після закінчення дощів, як тільки встановиться погода"

Суд над дітьми. Ольга Попадин – про молодь ОУН, два арешти і розстріл друзів

17-річна гімназистка зі Львова Ольга Попадин була однією з підсудних на "Процесі 59-ти". Енкаведисти не робили жодних пільг неповнолітнім — лупцювали, знущалися. Про це пані Ольга розповідала в інтерв'ю "Локальній історії". З її спогадів, показова розправа обернулася на протест — молоді арештанти під час суду заманіфестували несприйняття окупаційної влади, а оголошення вироку зустріли виконанням українського гімну.

Антон Дробович: "Пам'ятання — це спротив забуттю"

Інтерв’ю з науковцем, громадським діячем Антоном Дробовичем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

Як витримати тиск КДБ і навіть його висміювати? Досвід Натана Щаранського із книжки "Не злякаюся зла"

У травні 2025 році, через майже 40 років з дня написання, книга радянського дисидента Натана Щаранського "Не злякаюся зла" вийшла українською мовою. Уперше вона була надрукована англійською у 1988-му. У передмові до українського видання Щаранський, який за ці роки встиг стати відомим політичним та державним діячем в Ізраїлі, зазначив: в Україні книга повертається до свого початково призначення — допомагати людям у боротьбі.