Суд зобов'язав внести унікальну церкву до держреєстру пам’яток

На Вінниччині за позовом прокуратури суд зобов'язав Дашівську селищну раду ініціювати внесення до Державного реєстру нерухомих пам’яток України унікальної Михайлівської церкви XVIII ст.

Про це повідомляє Укрінформ.

"Вінницьким окружним адміністративним судом задоволено позов Гайсинської окружної прокуратури в інтересах держави до Дашівської селищної ради про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання виконати вимоги чинного законодавства України щодо подання пропозицій органу охорони культурної спадщини про занесення об'єкта культурної спадщини до Державного реєстру нерухомих пам'яток України. Йдеться про Михайлівську церкву в селищі Дашів Гайсинського району", - зазначається у повідомленні.

Михайлівська церква побудована 1764 року в стилі українського бароко без жодного цвяха. Унікальний п'ятикупольний храм занесений до переліку пам'яток дерев'яного зодчества ЮНЕСКО.

 

Донос-шедевр. Юрій Смолич про Олександра Довженка

"Як у побуті у Довженка тонка культурність і вишукана естетичність легко поєднується із найпростішими смаками, із найбільш елементарними інтересами та рисами характеру сільського жителя, і навіть із найбільш примітивними старосвітськими традиціями,..

Отруєння. Фрагменти книжки Віктора Ющенка"Недержавні таємниці. Нотатки на берегах пам’яті"

Фрагменти автобіографічної книжки третього Президента України.

Андрій Бандера. Батька – за сина

У справі оперативної розробки Степана Бандери, яка зберігається в архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України, є низка документів, які стосуються його батька – отця Андрія. Це драматична історія того, як чекісти перекладали свою ненависть до одного з лідерів українського визвольного руху на його близьких родичів.

"Примус до підданства". Перша спроба

"В ліжку з ведемедем. Сусідство з Росією як історичний виклик" - таку назву має нова книжка Олексія Мустафіна, що готується до виходу у видавництві "Фабула". Є в ній глава, присвячена експансії Російської імперії на Кавказі. Зокрема, й в часи правління у Картлі Іраклія II – царя, якому нинішня влада Грузії хоче встановити пам'ятник у своїй столиці. Чому ця ініціатива викликала таке обурення можна зрозуміти із фрагменту книжки, люб'язно наданому "Історичній правді" Олексієм Мустафіним.