В Ужгороді запрацювала літня "Школа юного археолога"

Організатором її виступив Закарпатський Центр туризму у співпраці з Закарпатським обласним краєзнавчим музеєм (Ужгородський замок) та археологічним музеєм Ужгородського національного університету

У програмі роботи "Школи": лекційні заняття (музей УжНУ, Закарпатський краєзнавчий музей та локації на памятках), зустрічі з науковцями (істориками та археологами), практична робота на памятках Закарпаття (Ужгородський замок, Королевський замок та ін.), проходження азів загальної туристичної підготовки, походи (археологічні розвідки), екскурсії. 

Локації і час проведення занять (3-5 разів на тиждень) постійно змінюються. Сталим є місце в Ужгородському замку (практична волонтерська робота вівторок і четвер щотижня) з 9.00. 

Запрошують приєднуватися всіх охочих, у тому числі і внутрішньо переміщених осіб. Заняття безкоштовні (окрім виїздів, що здійснюються за рахунок батьків). 

Термін роботи "Школи" липень-серпень. Вік молоді - 12-17 років. 

 

Важка стежка до храму. Спогади очевидця відродження УАПЦ у Чернігові

28 січня 1990-го під час встановлення пам'ятного хреста у Крутах побував український священик з Києва, який взяв участь у освяченні хреста і служінні панахиди по вбитих більшовиками у 1918 році студентах. На Крутянську жалобу тоді з'їхалося понад 300 осіб. Це був перший за багато років випадок на Чернігівщині, коли тут відкрито служили церковну панахиду по жертвах комуністичного режиму. Сподіватись на такий крок з боку місцевих священиків РПЦ було неможливо, тому ще більше нас стала вабити УАПЦ, про яку ми чули, що вона була знищена і заборонена комуністичним режимом.

КГБ УРСР проти "Летючих козаків" ВПС США

У москві поставили завдання перед кгб урср збирати всю доступну інформацію про всіх українців, які пішли на службу до армії США. Їх розглядали як таких, що можуть бути використані з диверсійною і шпигунською метою проти срср. Так, керівництво кгб з настороженістю сприймало здобуті агентурою відомості про "збільшення американцями набору до армії молоді українського походження".

"Сто днів" або останній король: епізод з історії визвольних змагань литовського народу

Кожному в Україні, мабуть, відомі події Української революції. Зокрема, обставини реставрації гетьманської влади у 1918 році. Втім, спроби повернення до історичних форм правління, у ту добу боротьби за незалежність колишніх підневільних Росії народів, характерні не лише для України. Подібне відбулося і у Литві. Майже одночасно з реалізацією ідей українського ІІ Гетьманату народився литовський монархічний проект.

Інтелектуали за викликом. Хто й навіщо створив легенду про "Петра Великого"

Як європейські інтелектуали волею, чи неволею допомагали російському імператору Петру І відбілювати власну репутацію.