На Прикарпатті до музею повернули видання «Діяння Апостолів» 1784 року

Видання з фондів Музею народного мистецтва вважалось втраченим близько 70 років

Про це повідомляє директорка Національного музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття імені Й. Кобринського Ярослава Ткачук.

 

Під час радянських ідеологічних чисток у 1950-х рр. з музею було вилучено велику кількість експонатів, зокрема старовинних видань. Частину з них комуністи спалили на подвір'ї музею, а частину відправили в макулатуру.

Учителю школи у Дятьківцях, колишньому греко-католицькому священнику Ярославу Сірецькому вдалось врятувати одне видання - "Діяння апостолів" 1784 року видання. 

Нещодавно родина передала книжку доценту кафедри історії України Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Олегу Єгрешію, а він у свою чергу передав цінне видання в музей.

«Сувенір» для засновника Служби безпеки ОУН Миколи Лебедя

До постаті засновника, організатора і першого керівника Служби безпеки (СБ) ОУН Миколи Лебедя була прикута особлива увага органів КГБ. Навіть коли він опинився далеко за океаном, у США, до нього намагалися підіслати агентів, дізнатися про його погляди, вивідати плани, вчинити гучну провокацію і навіть мали намір за його допомогою реанімувати пошуки золота ОУН, закопаного у прикарпатських лісах.

Леся Гасиджак: «Пам’ятання минулого робить нас українцями»

Публічне інтерв’ю з Лесею Гасиджак, очільницею Музею Голодомору, у рамках виставки ГОЛОСИ Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Хто насправді була дружиною гетьмана Мазепи

На Афоні знайдено унікальний рукопис, а в ньому — її ім’я, і це не Ганна Фридрикевич.

Іванна Климпуш-Цинцадзе: «Нам слід якнайшвидше завершити процес формування української політичної нації»

Розмова з Іванною Климпуш-Цинцадзе – головою Комітету Верховної Ради з питань інтеграції України до Європейського Союзу, віцепрем'єркою з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України у 2016-2019 роках.