Державний архів Хмельницької області розпочинає оцифрування документів

Передбачається створення сканкопій на 74 000 архівних справ

Про це повідомляє Державна архівна служба України.
Результатом взаємодії Державної архівної служби України, Державний архів Хмельницької області та корпорації FamilySearch International (США) стала можливою реалізація масштабної програми з оцифрування документів Хмельницького регіону.
Передбачається створення сканкопій на 74 000 одиниць зберігання. Це документи фільтраційних та архівно-слідчих справ, метричні книги, книги реєстрації актів цивільного стану, документи приватних нотаріусів та судові записи, фонди органів влади та місцевого самоврядування, духовних та навчальних закладів.
Зауважимо, що підготовку приміщень та встановлення сканувального обладнання було розпочато 15 серпня 2022 року, триває навчання операторів з оцифрування архівних документів, які стали переможцями за результатами співбесіди в компанії-підрядника.
 

Донос-шедевр. Юрій Смолич про Олександра Довженка

"Як у побуті у Довженка тонка культурність і вишукана естетичність легко поєднується із найпростішими смаками, із найбільш елементарними інтересами та рисами характеру сільського жителя, і навіть із найбільш примітивними старосвітськими традиціями,..

Отруєння. Фрагменти книжки Віктора Ющенка"Недержавні таємниці. Нотатки на берегах пам’яті"

Фрагменти автобіографічної книжки третього Президента України.

Андрій Бандера. Батька – за сина

У справі оперативної розробки Степана Бандери, яка зберігається в архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України, є низка документів, які стосуються його батька – отця Андрія. Це драматична історія того, як чекісти перекладали свою ненависть до одного з лідерів українського визвольного руху на його близьких родичів.

"Примус до підданства". Перша спроба

"В ліжку з ведемедем. Сусідство з Росією як історичний виклик" - таку назву має нова книжка Олексія Мустафіна, що готується до виходу у видавництві "Фабула". Є в ній глава, присвячена експансії Російської імперії на Кавказі. Зокрема, й в часи правління у Картлі Іраклія II – царя, якому нинішня влада Грузії хоче встановити пам'ятник у своїй столиці. Чому ця ініціатива викликала таке обурення можна зрозуміти із фрагменту книжки, люб'язно наданому "Історичній правді" Олексієм Мустафіним.