The Village Україна запускає подкаст про історію

Команда The Village Україна запускає подкаст про історію України «Вулиця Степана Бандери»

Команда The Village Україна запускає подкаст "Вулиця Степана Бандери". Це подкаст про історію України й запитання, які ще більше актуалізувалися після повномасштабного вторгнення РФ.

"Після 24 лютого ми всі, здається, інакше почали сприймати історію. Частково тому, що ми самі зараз живемо в історичні часи, частково тому, що Росія використовує історію (радше маніпуляцію історією) як виправдання війни проти України. Тому ми вирішили створити подкаст, який би популярно й водночас без прикрас розповідав про головні запитання в українській історії", – коментує головний редактор The Village Україна Ярослав Друзюк.

Голосом проєкту "Вулиця Степана Бандери" став популяризатор української мови Андрій Шимановський, а редакторкою – Мар'яна Байдак (старша наукова співробітниця Інституту народознавства НАН України).

Перший епізод подкасту вийшов у вівторок, 20 вересня, він присвячений борцю за незалежність України В'ячеславу Чорноволу.

 

«Сувенір» для засновника Служби безпеки ОУН Миколи Лебедя

До постаті засновника, організатора і першого керівника Служби безпеки (СБ) ОУН Миколи Лебедя була прикута особлива увага органів КГБ. Навіть коли він опинився далеко за океаном, у США, до нього намагалися підіслати агентів, дізнатися про його погляди, вивідати плани, вчинити гучну провокацію і навіть мали намір за його допомогою реанімувати пошуки золота ОУН, закопаного у прикарпатських лісах.

Леся Гасиджак: «Пам’ятання минулого робить нас українцями»

Публічне інтерв’ю з Лесею Гасиджак, очільницею Музею Голодомору, у рамках виставки ГОЛОСИ Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Хто насправді була дружиною гетьмана Мазепи

На Афоні знайдено унікальний рукопис, а в ньому — її ім’я, і це не Ганна Фридрикевич.

Іванна Климпуш-Цинцадзе: «Нам слід якнайшвидше завершити процес формування української політичної нації»

Розмова з Іванною Климпуш-Цинцадзе – головою Комітету Верховної Ради з питань інтеграції України до Європейського Союзу, віцепрем'єркою з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України у 2016-2019 роках.