The Village Україна запускає подкаст про історію

Команда The Village Україна запускає подкаст про історію України «Вулиця Степана Бандери»

Команда The Village Україна запускає подкаст "Вулиця Степана Бандери". Це подкаст про історію України й запитання, які ще більше актуалізувалися після повномасштабного вторгнення РФ.

"Після 24 лютого ми всі, здається, інакше почали сприймати історію. Частково тому, що ми самі зараз живемо в історичні часи, частково тому, що Росія використовує історію (радше маніпуляцію історією) як виправдання війни проти України. Тому ми вирішили створити подкаст, який би популярно й водночас без прикрас розповідав про головні запитання в українській історії", – коментує головний редактор The Village Україна Ярослав Друзюк.

Голосом проєкту "Вулиця Степана Бандери" став популяризатор української мови Андрій Шимановський, а редакторкою – Мар'яна Байдак (старша наукова співробітниця Інституту народознавства НАН України).

Перший епізод подкасту вийшов у вівторок, 20 вересня, він присвячений борцю за незалежність України В'ячеславу Чорноволу.

 

Київ, люди і війна. Історія, що народжується на наших очах

Нинішня російсько-українська війна далека до завершення, а вже з'являється її історіографія. Книга журналіста Сергія Руденка "Бій за Київ" – це публіцистична хроніка певного закінченого, будемо сподіватися, етапу цієї великої війни.

Від Русі й дотепер: українське коріння вєлікой русской культури

Досліджуючи достатньо довго та системно явище, яке росіяни називають "русским искусством", можна виявити вражаючу закономірність. Дивовижно, але усі найвидатніші митці, які радикально змінювали мистецтво російської імперії, були українцями.

Акція «Вісла» була злочином проти людяності

Інститут національної пам'яті Польщі припинив розслідування примусового переселення українців у 1947 році в рамках операції «Вісла». Мовляв, слідство не знайшло підстав для висновку, що переселення було злочином проти людяності або комуністичним злочином. Рішення ІНП викликало резонанс у Польщі. Публікуємо відкритий лист до Маршалків Сейму та Сенату Республіки Польща, який підписали десятки відомих і важливих для польської культури та науки осіб.

Вижили завдяки маленькому татовому пайку: історія українки, яка дитиною пережила Голодомор 1932-1933 років (ФОТО)

“Жінка накинулася на неї, вирвала хліб і втекла. Вона не розуміла, як далі бути, що їсти до наступного пайка”, — згадує розповіді Варвари Сердюк її онук. Разом із родиною його бабуся вижила в Голодомор 1932-1933 років. Вона була ще дитиною, але ті жахливі часи добре запам’ятала.