Підтверджено знищення росіянами археологічного музею у Верхньому Салтові

Начальник відділу з питань топоніміки та охорони історико-культурного середовища Харківської міської ради Роман Кравченко оприлюднив фотографії, що свідчать про руйнування росіянами археологічного музею у Верхньому Салтові (Вовчанська міська громада, Чугуївський район, Харківська область).

Історико-археологічний музей–заповідник "Верхній Салтів" створений поблизу Верхньосалтівського археологічного комплексу, який датують VIII-X сторіччям нашої ери.

Верхній Салтів потрапив під окупацію в перші години російського вторгнення на Харківщину (до кордону там – менше 10 км) і лише нещодавно був звільнений від загарбників.

 
 
 

Андрій Андрушків: "Дереву пам'яті потрібен гумус з історій"

Публічне інтерв'ю із магістром богослов'я, військовослужбовцем ЗСУ Андрієм Андрушківим у рамках виставки ГОЛОСИ Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

Котлета по-київськи. За лаштунками найганебнішої промови президента Буша

Сьогодні багато хто справедливо обурюється ідіотським меню на честь початку російського головування в Радбезі ООН. Саме це головування означає остаточний колапс світової безпекової архітектури. Раду Безпеки ООН очолює агресор. Тому котлета по-київськи у тому меню асоціюється із промовою, яку виголосив президент США Джордж Буш 1 серпня 1991 року у Верховній Раді України.

Вибір в умовах безнадії: Йосиф Зісельс у розмові із Мирославою Барчук

Подія за участі дисидента та громадського діяча Йосифа Зісельса і журналістки, телеведучої Мирослави Барчук відбулась 23 травня у просторі Українського ПЕН. Публікуємо текстову версію розмови на тему "Вибір в умовах безнадії", яку записала Таня Миронишена.

Степан Ленкавський: «Здобудеш Українську Державу, або згинеш у боротьбі за Неї»

6 липня виповнюється 120 років від дня народження Степана Ленкавського, одного із засновників та ідеологів Організації українських націоналістів, автора "Декалогу ОУН", в якому він виклав основні морально-етичні засади учасника національно-визвольних змагань. Саме принципова і непримиренна позиція до ворогів української державності послужила підставою для заведення на нього органами нкгб оперативної справи і планування заходів щодо його ліквідації.