РФ заборонила в’їзд кільком канадським історикам та онуку Бандери

 

Міністерство закордонних справ РФ заборонило в'їзд в Росію сотні громадян Канади. До списку потрапили історики. Зокрема:

  • Емі Найт ("The KGB: Police and Politics in the Soviet Union", "Beria: Stalin's First Lieutenant", "Spies without Cloaks: The KGB's Successors", "Who Killed Kirov?: The Kremlin's Greatest Mystery", "How the Cold War Began: The Igor Gouzenko Affair and the Hunt for Soviet Spies", "Orders to Kill: The Putin Regime and Political Murder");
  • Роман Сербин ("Famine in Ukraine: 1932—1933", "За яку спадщину?");
  • Веслі Ворк ("The Ultimate Enemy: British Intelligence and Nazi Germany").

До списку нев'їзних до РФ також потрапили Ксенія Мариняк (перекладачка та редакторка з Канадського інституту українських студій) та Стефан Бандера - онук Степана Бандери.

Андрій Андрушків: "Дереву пам'яті потрібен гумус з історій"

Публічне інтерв'ю із магістром богослов'я, військовослужбовцем ЗСУ Андрієм Андрушківим у рамках виставки ГОЛОСИ Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

Котлета по-київськи. За лаштунками найганебнішої промови президента Буша

Сьогодні багато хто справедливо обурюється ідіотським меню на честь початку російського головування в Радбезі ООН. Саме це головування означає остаточний колапс світової безпекової архітектури. Раду Безпеки ООН очолює агресор. Тому котлета по-київськи у тому меню асоціюється із промовою, яку виголосив президент США Джордж Буш 1 серпня 1991 року у Верховній Раді України.

Вибір в умовах безнадії: Йосиф Зісельс у розмові із Мирославою Барчук

Подія за участі дисидента та громадського діяча Йосифа Зісельса і журналістки, телеведучої Мирослави Барчук відбулась 23 травня у просторі Українського ПЕН. Публікуємо текстову версію розмови на тему "Вибір в умовах безнадії", яку записала Таня Миронишена.

Степан Ленкавський: «Здобудеш Українську Державу, або згинеш у боротьбі за Неї»

6 липня виповнюється 120 років від дня народження Степана Ленкавського, одного із засновників та ідеологів Організації українських націоналістів, автора "Декалогу ОУН", в якому він виклав основні морально-етичні засади учасника національно-визвольних змагань. Саме принципова і непримиренна позиція до ворогів української державності послужила підставою для заведення на нього органами нкгб оперативної справи і планування заходів щодо його ліквідації.