У Львові та Тернополі відзначили річницю Листопадового чину

В Україні відзначили річницю Листопадового Чину

Як повідомляє пресслужба Львівської ОВА, 1 листопада на Львівщині відбулись заходи з відзначення 104-ої річниці утворення Західноукраїнської Народної Республіки.

З цієї нагоди Львівська національна академічна чоловіча хорова капела "Дударик" публічно виконала пісні зі "Стрілецького співаника" у парку "На Валах". Зокрема, "Ой у лузі червона калина", "За Україну", "Гей видно село" та інші".

Учасники капели також урочисто зачитали відозву УНР до населення про утворення "Української держави".

Наприкінці заходу у виконанні капели "Дударик" прозвучав Державний Гімн України. Захід організували з ініціативи Департаменту комунікацій та внутрішньої політики Львівської ОДА.

Тернопільська ОВА повідомляє, що "з нагоди річниці проголошення ЗУНР на Микулинецькому кладовищі всечесні отці відслужили панахиду, а представники влади та громадськості поклали квіти до могил Січових стрільців".

 

Андрій Андрушків: "Дереву пам'яті потрібен гумус з історій"

Публічне інтерв'ю із магістром богослов'я, військовослужбовцем ЗСУ Андрієм Андрушківим у рамках виставки ГОЛОСИ Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

Котлета по-київськи. За лаштунками найганебнішої промови президента Буша

Сьогодні багато хто справедливо обурюється ідіотським меню на честь початку російського головування в Радбезі ООН. Саме це головування означає остаточний колапс світової безпекової архітектури. Раду Безпеки ООН очолює агресор. Тому котлета по-київськи у тому меню асоціюється із промовою, яку виголосив президент США Джордж Буш 1 серпня 1991 року у Верховній Раді України.

Вибір в умовах безнадії: Йосиф Зісельс у розмові із Мирославою Барчук

Подія за участі дисидента та громадського діяча Йосифа Зісельса і журналістки, телеведучої Мирослави Барчук відбулась 23 травня у просторі Українського ПЕН. Публікуємо текстову версію розмови на тему "Вибір в умовах безнадії", яку записала Таня Миронишена.

Степан Ленкавський: «Здобудеш Українську Державу, або згинеш у боротьбі за Неї»

6 липня виповнюється 120 років від дня народження Степана Ленкавського, одного із засновників та ідеологів Організації українських націоналістів, автора "Декалогу ОУН", в якому він виклав основні морально-етичні засади учасника національно-визвольних змагань. Саме принципова і непримиренна позиція до ворогів української державності послужила підставою для заведення на нього органами нкгб оперативної справи і планування заходів щодо його ліквідації.