Комунальники "міста-героя" Бучі захищають пам'ятники Булгакову

Комунальне підприємство «Бучазеленбуд» (м. Буча, Київська область) подало до поліції заяву про "вандалізм" щодо двох пам’ятників Михайлу Булгакову у місті

Комунальне підприємство "Бучазеленбуд" (м. Буча, Київська область) подало до поліції заяву про "вандалізм" щодо двох пам'ятників Михайлу Булгакову у місті.

"Виявлено наслідки вандалізму, пошкоджено два пам'ятники імені Михайлу Булгакову! (так у тексті - ред.ІП) КП "Бучазеленбуд" відреагувало на даний злочин та подало заяву в правоохоронні органи за пошкодження пам'ятників, оскільки комунальне підприємство не отримувало відповідних розпоряджень та наказів на їх знесення", – йдеться у повідомленні.

"Ні пам'ятники ні музеї не виноваті та їх чіпати не варто у теперішній час" - резюмують комунальники з міста, що відоме масовим вбивством мешканців російськими окупантами навесні 2022 року. Також додамо, що Буча володіє відзнакою "місто-герой" за масовий героїзм та стійкість громадян, виявлені у захисті своїх міст під час відсічі збройної агресії РФ проти України.

 

Ігор Калинець: «Для мене поезія мала бути загадкою, яку слід відгадати, розшифрувати"

Іноді мене запитують, чи я шкодую, що моє життя так склалося. Мені здається, що ні. Не мало б воно тоді смислу, якби я не перейшов через те все, якби не було тих 60-х, ув’язнення у 70-ті, того піднесення національного — всі ті події допомогли мені відчути, що я щось значу, що я щось зробив, що я комусь потрібен власне таким, яким я є в даний момент. Мені здається, що то і є сенс мого життя.

Петро Франко. Таємниці життя і смерті

28 червня 1890 року народився наймолодший із трьох синів Івана Франка – Петро. В історію визвольної боротьби він увійшов як один із засновників української скаутської організації "Пласт", хоробрий старшина Легіону Українських січових стрільців, командант летунського відділу Української Галицької армії. Для сталінського ж режиму він став небезпечним ворогом народу, якого ліквідували, ймовірно, у перші дні німецько-радянської війни.

Напади Бурундая та їхні наслідки. Уривок із книги "Король Руси Данило Романович" Даріуша Домбровського

Данило Романович, перший король Руси, – одна з головних постатей історії України. Подолавши численних внутрішніх та зовнішніх ворогів, Данило утвердився як один із найвпливовіших володарів Центрально-Східної Європи. Книжка Даріуша Домбровського – найповніша сьогодні біографія Данила Романовича. Ґрунтуючись на багатьох джерелах, автор не лише докладно реконструює життєвий шлях цього видатного державця, а й переконливо вписує його постать у європейський політичний ландшафт.

Суд над дітьми. Ольга Попадин – про молодь ОУН, два арешти і розстріл друзів

17-річна гімназистка зі Львова Ольга Попадин була однією з підсудних на "Процесі 59-ти". Енкаведисти не робили жодних пільг неповнолітнім — лупцювали, знущалися. Про це пані Ольга розповідала в інтерв'ю "Локальній історії". З її спогадів, показова розправа обернулася на протест — молоді арештанти під час суду заманіфестували несприйняття окупаційної влади, а оголошення вироку зустріли виконанням українського гімну.