Засновано новий журнал з історії Центральної та Східної Європи

Центр Мерошевського заcнував новий міжнародний англомовний академічний журнал AREI: Journal for Central and Eastern European History and Politics

Центр діалогу імені Юліуша Мерошевського заcнував новий міжнародний англомовний академічний журнал AREI: Journal for Central and Eastern European History and Politics.

 
AREI призначений насамперед для дослідників у галузі гуманітарних та соціальних наук, які бажають публікувати свої дослідження англійською мовою. Метою AREI є популяризація праць дослідників Центрально-Східної Європи. Для цього редколегія створила максимальні умови сприяння:
а) дослідники можуть подавати статті не лише англійською мовою, але й основними мовами Центральної та Східної Європи (польською, німецькою, російською, українською, чеською, словацькою, білоруською). В обґрунтованих випадках редакція також може розглянути інші мови.
б) Редакція AREI, у разі проходження подвійного сліпого рецензування, забезпечує переклад статті англійською мовою.
в) для авторів і рецензентів передбачені гонорари.
Випуски AREI будуть доступні як в електронному та і в паперовому вигляді. Більше деталей можна знайти на сайті – www.arei-journal.pl.
Надсилати свої пропозиції щодо статей можна на адресу: arei@arei-journal.pl

Як гетьман Скоропадський 8 років водив за носа чекістів

Операція ГПУ УССР під назвою "Т-3" розтягнулася в часі майже на десять років. Чекісти встановили оперативний контакт з генерал-хорунжим Армії УНР Миколою Гоголем-Яновським. Його контакти і листування з Сергієм Шеметом, провідним діячом гетьманського руху за кордоном, наближеною до гетьмана особою і багаторічним особистим секретарем Павла Скоропадського, неабияк зацікавили чекістів. В ГПУ йому дали оперативне псевдо "Українець".

Військовий цвинтар у Львові. Що стало предметом суперечки

Львів майже щодня прощається із загиблими захисниками. На Марсовому полі вже поховані близько 800 Героїв, які віддали своє життя у російсько-українській війні. Це місце стало символом відваги й самопожертви, що нагадує про високу плату за свободу. У Львівській міськраді оголосили конкурс та обрали проєкт військового цвинтаря, який має стати місцем "сили та спокою". Натомість у місті почалися жваві суперечки щодо вибору проєкту-переможця.

8 травня 2024 - Кінець Другої світової війни та війна Росії проти України

У Німеччині та на Заході панувало переконання, що висновок із Другої світової війни - через велику кількість жертв та страждань, у Європі ніколи знов не має бути війни - поділяє так само й Росія. При цьому ігнорували, що ще в часи СРСР цей погляд був лише частиною вшанування пам'яті, яку затьмарювало сприйняття війни як тріумфальної перемоги над фашизмом. Страждання й жертви серед військових і цивільних не сприймались в якості застереження від нової війни, насамперед вони слугували підкресленню величі та значимості радянської держави.

Пам’ять про Голокост як зброя гібридної війни

Однією з цілей російського вторгнення було проголошено "денацифікацію України" – ліквідацію "режиму, який глорифікує нацистських поплічників", що автоматично означає співвідповідальність за Голокост. Надалі трагедії сучасної війни почнуть затьмарювати у пам'яті людей трагедії ХХ сторіччя. Це призведе до абсолютно іншого виміру конкуренції пам'ятей, яка до цього обмежувалася жертвами тоталітарних режимів минулого.