Створено громадський оргкомітет з відзначення 150-річчя Павла Скоропадського

4 січня 2023 року утворено «Всеукраїнський громадський оргкомітет з відзначення 150-річчя гетьмана всієї України Павла Скоропадського»

4 січня 2023 року було утворено "Всеукраїнський громадський оргкомітет з відзначення 150-річчя гетьмана всієї України Павла Скоропадського".

 

До Оргкомітету увійшли:

Павло Гай-Нижник, доктор історичних наук,

Олесь Доній, голова Центру досліджень політичних цінностей,

Іван Степурин, директор видавництва "Саміт-книга",

Микола Томенко, доктор політичних наук,

Олександр Юрков, громадська ініціатива "Музбат",

Олександр Завальнюк, Кам'янець-Подільський національний університет.

Співголовами Оргкомітету були обрані Павло Гай-Нижник та Микола Томенко.

Члени оргкомітету вирішили ініціювати встановлення погруддя Павлу Скоропадському у м.Києві , провести наукову конференцію, видати науково-популярну книгу про Павла Скоропадського.

Андрій Андрушків: "Дереву пам'яті потрібен гумус з історій"

Публічне інтерв'ю із магістром богослов'я, військовослужбовцем ЗСУ Андрієм Андрушківим у рамках виставки ГОЛОСИ Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

Котлета по-київськи. За лаштунками найганебнішої промови президента Буша

Сьогодні багато хто справедливо обурюється ідіотським меню на честь початку російського головування в Радбезі ООН. Саме це головування означає остаточний колапс світової безпекової архітектури. Раду Безпеки ООН очолює агресор. Тому котлета по-київськи у тому меню асоціюється із промовою, яку виголосив президент США Джордж Буш 1 серпня 1991 року у Верховній Раді України.

Вибір в умовах безнадії: Йосиф Зісельс у розмові із Мирославою Барчук

Подія за участі дисидента та громадського діяча Йосифа Зісельса і журналістки, телеведучої Мирослави Барчук відбулась 23 травня у просторі Українського ПЕН. Публікуємо текстову версію розмови на тему "Вибір в умовах безнадії", яку записала Таня Миронишена.

Степан Ленкавський: «Здобудеш Українську Державу, або згинеш у боротьбі за Неї»

6 липня виповнюється 120 років від дня народження Степана Ленкавського, одного із засновників та ідеологів Організації українських націоналістів, автора "Декалогу ОУН", в якому він виклав основні морально-етичні засади учасника національно-визвольних змагань. Саме принципова і непримиренна позиція до ворогів української державності послужила підставою для заведення на нього органами нкгб оперативної справи і планування заходів щодо його ліквідації.