У Києві шануватимуть борців за Незалежність

Віталій Кличко підписав рішення Київської міської ради «Про статус борця за незалежність України у ХХ столітті на території міста Києва»

Київський міський голова Володимир Кличко своїм підписом затвердив Рішення "Про статус борця за незалежність України у ХХ столітті на території міста Києва".

Про це повідомив Олесь Шевченко.

"Порядок надання статусу борця за незалежність України у XX столітті на території міста Києва" міська рада затвердила ще 15 грудня. Однак, рішення досі не було підписане міським головою.

Документ передбачає створення комісії у справах борців за незалежність, яка буде готувати пропозиції для міського голови щодо визнання борцями за незалежність конкретних осіб.

Фізичні особи та громадські організації можуть подавати свої пропозиції на ім'я міського голови. Комісія розгляне ці пропозиції і вирішить чи надавати статус борця за Незалежність.

Борцям за незалежність буде вручатися нагрудний знак.

 

Отруєння. Фрагменти книжки Віктора Ющенка"Недержавні таємниці. Нотатки на берегах пам’яті"

Фрагменти автобіографічної книжки третього Президента України.

Андрій Бандера. Батька – за сина

У справі оперативної розробки Степана Бандери, яка зберігається в архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України, є низка документів, які стосуються його батька – отця Андрія. Це драматична історія того, як чекісти перекладали свою ненависть до одного з лідерів українського визвольного руху на його близьких родичів.

"Примус до підданства". Перша спроба

"В ліжку з ведемедем. Сусідство з Росією як історичний виклик" - таку назву має нова книжка Олексія Мустафіна, що готується до виходу у видавництві "Фабула". Є в ній глава, присвячена експансії Російської імперії на Кавказі. Зокрема, й в часи правління у Картлі Іраклія II – царя, якому нинішня влада Грузії хоче встановити пам'ятник у своїй столиці. Чому ця ініціатива викликала таке обурення можна зрозуміти із фрагменту книжки, люб'язно наданому "Історичній правді" Олексієм Мустафіним.

Світоглядні орієнтири ОУН: приклад Ярослава Стецька

Історик Микола Гаєвой загинув на війні 27 серпня 2024 року. Він навчався в аспірантурі УКУ з історії. Для своєї дисертації обрав політичну біографію Ярослава Стецька. Фрагмент наукової роботи Микола надсилав редакції "Історичної правди". Публікуємо текст Миколи Гаєвого у пам'ять про полеглого Героя.