У Києві шануватимуть борців за Незалежність

Віталій Кличко підписав рішення Київської міської ради «Про статус борця за незалежність України у ХХ столітті на території міста Києва»

Київський міський голова Володимир Кличко своїм підписом затвердив Рішення "Про статус борця за незалежність України у ХХ столітті на території міста Києва".

Про це повідомив Олесь Шевченко.

"Порядок надання статусу борця за незалежність України у XX столітті на території міста Києва" міська рада затвердила ще 15 грудня. Однак, рішення досі не було підписане міським головою.

Документ передбачає створення комісії у справах борців за незалежність, яка буде готувати пропозиції для міського голови щодо визнання борцями за незалежність конкретних осіб.

Фізичні особи та громадські організації можуть подавати свої пропозиції на ім'я міського голови. Комісія розгляне ці пропозиції і вирішить чи надавати статус борця за Незалежність.

Борцям за незалежність буде вручатися нагрудний знак.

 

Як співробітники КГБ намагалися зробити з Івана Багряного «червоного»

У 1950–1960-х роках органи МГБ/КГБ СССР намагалися схилити до співпраці, відмови від антирадянської діяльності й повернення до Радянського Союзу діячів культури, науки і літератури, які опинилися в еміграції. А в разі невдачі розробляли заходи з їх компрометації і навіть ліквідації. Одним із об'єктів такої оперативної розробки був відомий політичний діяч і письменник Іван Багряний.

"Звичайний фашизм": розбір тез про "священную войну" Росії проти України та Заходу

Один із важливих етапів у формуванні російської квазірелігійної доктрини "русского мира", яка за задумом має стати офіційною державною та релігійною ідеологією путінської Росії, відбувся 27 березня 2024 року. У цей день сталася знакова подія – у Залі церковних соборів Храму Христа Спасителя у Москві під головуванням Московського патріарха Кирила було офіційно затверджено "Наказ XXV Всесвітнього російського народного собору", який отримав назву "Настоящее и будущее Русского мира".

Німецька весна на Слобожанщині: війська кайзера та українські гайдамаки в спогадах місцевих

Весна 1918 року. Імперська армія Німеччини та Збройні сили Австро-Угорщини разом з Армією УНР звільняють Українську Народну Республіку від більшовиків. Українсько-німецький наступ пролягав через Слобожанщину і зупинився в районі села Лиски. Публікуємо спогади місцевих мешканців, які були свідками визволення Харківщини.

Прожекти Лаврентія Берії. Уривок з книги Богдана Гориня "Під ковпаком окупантів"

Лаврєнтій Берія — великий фахівець з удосконалення концлагерів ГУЛАГу — після смерти Сталіна раптом із деспота перетворився на "ліберала", захисника несправедливо репресованих, покривджених. Таке перетворення жорстокого чекіста на ліберала не було випадковим: Берія був сповнений віри, що наблизився той час, коли саме він очолить велику державу СССР, тому вирішив змінити про себе громадську думку.