На Святій Горі Афон відтепер є келія ПЦУ

Келію Святих Архангелів - Фалакрос офіційно передано в богослужбове користування Православній Церкві України

Про це повідомив речник єпархії ПЦУ протоієрей Василь Рудніцький.

Передання келії ПЦУ схвалено Зборами Старців Святого Монастиря Пантократор. 

Наразі келія перебуває на стадії відновлення. Оскільки ця частина Афону є одним із найстаріших і найважливіших місць Святої Гори, роботи потребуватимуть особливої ретельності та часу на упрядкування необхідної документації. Священослужителі сподіваються, що вже невдовзі тут звучатиме щоденна молитва рідною українською мовою.

"Сьогодні разом з настоятелем келії отцем Паїсієм та консулом Консульства України в Салоніках Олександром Сосонюком ми молимось тут за швидку перемогу України у війні з російським окупантом. Також наша молитва звучить і за всіх Українських Героїв, які загинули за нашу Державу-Україна", – повідомив Василь Рудніцький.

 

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.