Ексміністр освіти Табачник став радником гауляйтера Запорізької області

Екс-міністр освіти України Дмитро Табачник став радником керівника окупаційної адміністрації захопленої частини Запорізької області Євгена Балицького.

Про це поінформував міський голова Мелітополя Іван Федоров.

Відомий проросійськими поглядами Табачник став радником так званого "губернатора" тимчасово окупованої частини Запорізької області. Раніше Балицький підписав з лідером Росії Володимиром Путіним документи про фейкове приєднання Запорізької області до РФ.

"В окупаційному уряді ТОТ Запорізької області – поповнення. У гауляйтера Балицького – новий "совєтнік". Компанію пікаперу і учаснику секс-скандалу Толмачову, який вчить Балицького проводити псевдовибори, тепер складає одіозний міністр уряду Януковича Дмитро Табачник", – зазначив Федоров.

Крім того, для ефективнішого контролю тимчасово захопленої території Табачник балотується в депутати від "Единой России".

Нагадаємо, свого часу Табачник був відомий своєю проросійською позицією, зокрема з питань історичної пам'яті.

За освітою Табачник - історик, починав кар'єру з науки. Наприкінці 1980-х та початку 1990-х займався темою сталінських репресій в Україні. Саме їм присвячені обидві дисертації Табачника - кандидатська та докторська.

Сім пострілів у Петлюру. Текст Дмитра Табачника 1991 року

У листопаді 2022-го українські правоохоронці заочно повідомили Табачнику про підозру у державній зраді.

 

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.