Спецпроект

Мулярчик про Волинську різанину: Питання треба піднімати твердо, але й виважено

У Польщі намагаються знизити температуру щодо заяви речника МЗС Польщі Лукаш Ясіна, що Україна ніколи не перепрошувала за наслідки Польсько-українського конфлікту часів Другої світової.

Про це йдеться на сайті dziennik.pl.
"Питання Волинської різанини все ще живе в пам'яті багатьох польських сімей, і ми не залишимо цю тему поза увагою, але її слід підняти в певній перспективі, твердо, але й виважено, через діалог і співпрацю обох сторін" – вважає заступник глави МЗС Аркадіуш Мулярчик.

Також Мулярчик зазначив, що питання Волинської різанини не є закритою темою в українсько-польських стосунках. 

"Сьогодні це не є і не може бути найактуальнішою темою для української сторони, оскільки Україна сьогодні бореться за своє життя, що не змінює того факту, що це дуже важлива тема для поляків", — сказав заступник глави МЗС Польщі.

Нагадаємо, що 20 травня речник Міністерства закордонних справ Польщі Лукаш Ясіна закликав президента Володимира Зеленського попросити вибачення у поляків від імені України за Волинську трагедію.

У відповідь посол України у Польщі Василь Зварич назвав неприйнятними спроби нав'язати президенту України, що він має робити щодо спільного минулого України та Польщі.

 

 

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.

Харитина Кононенко. "Та, що йшла за покликом Києва"

З відновленням незалежності Київ щороку вшановує Олену Телігу, лицарку й музу національно-визвольної боротьби. Проте жодна київська вулиця не має навіть невеличкого пам'ятного знака на честь Харитини Кононенко, на 6 років старшої за Телігу діячки, яка була активною учасницею Української революції в нашій столиці.

Перед відходом у вічність. До 60-ї річниці смерті Андрія Мельника

Остання зустріч з полковником відбулася у неділю 1 листопада 1964 року. Маковецький увійшов до кімнати, де лежав Андрій Мельник, а біля нього сиділа дружина Софія. У сусідній кімнаті перебували лікар і медсестра готові надати хворому допомогу на кожен його поклик. Стан хворого гіршав з кожною хвилиною.

Пожежа. Уривок із книжки Максима Беспалова "У пошуках Єви"

Випадково натрапивши на могилу Єви та Марії Ориняк у пенсильванських лісах, Максим Беспалов прийшов до головного пошуку свого життя — історії власної родини. Автор пише про еміграцію, епідемію та війну. Про те, як понад 100 років тому карпатські бойки ставали шахтарями в далекій Централії та помирали там від силікозу. Як під час Першої світової мобілізовані до австрійської армії галичани мали зв’язок з Америкою, проте не мали його з родичами по інший бік Карпат.