АНОНС: Семінар-презентація "Українці в Сеймі та Сенаті Польщі (1922-1939)"

УКУ запрошує 22 травня на науковий семінар та презентацію книги "Українці в Сеймі та Сенаті Польщі (1922 - 1939)".

Кафедра історії УКУ запрошує 22 травня 2023 року о 17:00 на науковий семінар доктора історичних наук, професора кафедри історії УКУ Олександра Зайцева "Українці в Сеймі та Сенаті Польщі (1922 - 1939)".

Модератор: д-р Володимир Склокін (УКУ).

Дискутант: д-р Мірослав Шуміло (Інститут національної пам'яті Польщі).

Місце проведення: авдиторія 424 (семінарська кімната), Академічний корпус (БФС), Козельницька, 2а.

Під час семінару відбудеться презентація книги:
"Українці в Сеймі та Сенаті Польщі (1922 - 1939)".

Приєднатися онлайн:
Join Zoom Meeting за посиланням.

Meeting ID: 848 1048 9613
Passcode: 447985

 

Член РУП Дідковський – організатор Уралу

Він народився в Житомирі. Закінчивсь кадетський корпус в Києві. Друкував українські видання в Петербурзі. Повернувся в Україну для розгортання РУП. Закінчив університет в Женеві. Партизанив на Уралі, який вже добре пізнав. Саме він прийняв і поселив царську родину в Єкатеринбурзі, яка у подальшому була розстріляна. Його ім’я носить гора – одна з трьох найвищих на Уралі.

Данило Скоропадський. "Валет" у колоді карт МГБ СССР

"33-літній принц України одного дня може стати центральною фігурою у великім повстанні, від якого може залежати доля Європи і України", - так наприкінці 1930-х років писали у пресі про гетьманича Данила Скоропадського після його поїздки до США та Канади за дорученням батька. З 1941 року син Павла Скоропадського став об'єктом уваги радянських спецслужб під оперативним псевдо "Валет".

Життя на війні та поза нею. Уривок з книги Івана Гоменюка "Мурашник. Нотатки на манжетах історії..."

Багато науковців називають Першу світову війною технологій. Справді, безліч технічних новинок і новацій випробовувалися саме тут. Зросла роль авіації, яку раніше воєначальники вважали дорогою й непотрібною розвагою. Авіатори були потрібні для розвідки та спостереження, набувала поширення бомбардувальна авіація, а повітряні бої вже не були дивиною навіть на Східному фронті.

Петлюра і професор Щербина. Полтавщина і Кубань: історичні зв’язки

Наукова і громадська діяльність Федора Щербини та Кубанський період життя Симона Петлюри - це важливі сторінки як української історії, зосібна Полтавщини й Кубані. Після політичного виключення з Полтавської духовної семінарії (за організацію вечора на честь Шевченка, виконання кантати "Б'ють пороги" за участю композитора Миколи Лисенка) Петлюра рятувався від арешту, тож у 1902 році виїхав не будь-куди, а на українську Кубань.