IN MEMORIAM: на війні загинув співробітник Національного заповідника "Софія київська" Денис Борисов

Денис Борисов загинув 9 червня від ворожого снаряду.

Про це повідомили у Національному заповіднику "Софія Київська".

"Колектив Національного заповідника "Софія Київська" отримав болісні новини з фронту. Наш колега, науковий співробітник заповідника Денис Борисов, що боронив Україну у лавах ЗСУ, загинув в результаті артилерійського обстрілу.
Пекучий біль і гіркий смуток. Важко прийняти і повірити. Денис був щирим, доброзичливим, відповідальним, безліч відкриттів та досягнень чекало б на нього, якби не жорстока війна…", - йдеться у повідомленні.

Борисов Денис Вадимович - випускник кафедри археології НаУКМА. Працював науковим співробітником Національного заповідника "Софія київська". Після повномасштабного вторгнення науковець став солдатом ЗСУ. 

 

Отруєння. Фрагменти книжки Віктора Ющенка"Недержавні таємниці. Нотатки на берегах пам’яті"

Фрагменти автобіографічної книжки третього Президента України.

Андрій Бандера. Батька – за сина

У справі оперативної розробки Степана Бандери, яка зберігається в архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України, є низка документів, які стосуються його батька – отця Андрія. Це драматична історія того, як чекісти перекладали свою ненависть до одного з лідерів українського визвольного руху на його близьких родичів.

"Примус до підданства". Перша спроба

"В ліжку з ведемедем. Сусідство з Росією як історичний виклик" - таку назву має нова книжка Олексія Мустафіна, що готується до виходу у видавництві "Фабула". Є в ній глава, присвячена експансії Російської імперії на Кавказі. Зокрема, й в часи правління у Картлі Іраклія II – царя, якому нинішня влада Грузії хоче встановити пам'ятник у своїй столиці. Чому ця ініціатива викликала таке обурення можна зрозуміти із фрагменту книжки, люб'язно наданому "Історичній правді" Олексієм Мустафіним.

Світоглядні орієнтири ОУН: приклад Ярослава Стецька

Історик Микола Гаєвой загинув на війні 27 серпня 2024 року. Він навчався в аспірантурі УКУ з історії. Для своєї дисертації обрав політичну біографію Ярослава Стецька. Фрагмент наукової роботи Микола надсилав редакції "Історичної правди". Публікуємо текст Миколи Гаєвого у пам'ять про полеглого Героя.