У Луврі покажуть виставку ікон з колекції Музею Ханенків

Виставка "Біля витоків сакрального образу. Ікони з Музею Ханенків" триватиме в Луврі з 14 червня по 6 листопада.

Про це повідомила співробітниця Музею Ханенків Ольга Апенко.

У середині червня в паризькому Луврі відкриється виставка ікон з колекції Музею Ханенків "Біля витоків сакрального образу". Серед експонатів мікромозаїчна ікона Святого Миколая кінця ХІІІ століття, яку подружжя Ханенків придбало під час однієї з мандрівок.

"Проєкт, над яким ми (у режимі повної таємниці) працювали упродовж останніх півроку, нарешті відкривається. З наступного вівторка у залах Лувру презентуватимуться наші енкаустичні ікони з Музей Ханенків. Поряд із ними, вперше в історії цього музею, будуть тексти українською мовою", - зазначила Ольга Апенко.

Також відвідувачі зможуть побачити чотири виняткові ікони, датовані VI — VII ст. Святі Сергій і Вакх, Святий Іоанн Хреститель, Богородиця з Дитям і Святі Платон і Гликерія, які були передані музею в 1941 році.

Співпраця Лувру та Музею Ханенків розпочалася з пропозиції спільної наукової експертизи Синайських ікон (будуть представлені на виставці), які знаходяться в колекції Музею Ханенків у рамках масштабного дослідження Лувру візантійської світової спадщини. А в 2027 році в Луврі заплановано відкриття відділу мистецтва Візантії та християнства на Сході.

 

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.