Завершити будівництво у Музеї Голодомору планують влітку 2024 року

Завершити будівництво другої черги Національного музею Голодомору-геноциду у Києві планують в середині наступного року. Нині виконано 68% усіх зовнішніх будівельних робіт.

Про це під час престуру до музею повідомив журналістам заступник генерального директора організації генпідрядника Іван Сидоренко, інформує кореспондент Суспільного.

Орієнтовно до 31 грудня цього року мають завершити зовнішні роботи і розпочати внутрішні.

"По планах добудови другої черги у нас основна мета — закінчити всі зовнішні роботи, завести всі комунікації, завершити благоустрій, щоб до зимового періоду, щоб у нас був закритий контур і підведені всі комунікації і була можливість виконувати роботи всередині приміщення", — сказав Сидоренко.

Загальний кошторис зведення Музею — 1,6 млрд гривень.Загальна площа будівлі другої черги — 15 тис кв.м.

14 липня Верховна Рада погодила надання 573 млн гривень на завершення будівництва другої черги Національного музею Голодомору-геноциду, яке почалося у 2017 році. Закінчення робіт відтерміновувалося спочатку через пандемію коронавірусу, а потім — через повномасштабне вторгнення Росії.

"Питання будівництва музею, можливо завжди буде не на часі, на думку декого з наших критиків. Тому що потім на поряду денному буде відбудова країни, житла і тому подібне. І кожного разу через 15 років ми будемо повертатися до того, що ми забули і не знаємо, хто є нашим ворогом, які наслідки співжиття з цим ворогом, як з ним треба боротися і ким він є і які запобіжники треба вжити, щоб подібні злочини не повторювалися в майбутньому", — розповіла виконувачка обов'язків директорки Музею Голодомору-геноциду Леся Гасиджак.

 

Мальтійський лицар – в оперативній розробці нквс

"Протягом кількох місяців у Парижі існує організована Токаржевським таємна організація під назвою «Орден Св. Юра» (ім’я Петлюри). Ця організація… налічує близько 20 осіб… Мета організації достеменно не з’ясована. Кажуть, що цим таємним товариством керував Василь Вишиваний…"

Австралійські українці у В’єтнамській війні

Народились у Німеччині, жили в Австралії, воювали у В’єтнамі на боці США. Матеріали австралійського національного архіву, реєстр ветеранів, журнали бойових дій розкривають крихти інформації про покоління українських мігрантів, яке було створене однією війною та потрапило на іншу.

"Пам’ять може зробити нас людьми, які змінять Україну", - Максим Остапенко

Інтерв’ю з директором "Києво-Печерської лаври" для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Мене 2-річну витягнули з-під мертвої мами". Радіо Свобода побувало в селі Угли, що пережило Волинську трагедію

Сарни ‒ Український інститут національної памʼяті отримав звернення від польської громадянки Кароліни Романовської щодо можливості проведення пошуку та ексгумації останків членів її родини, яких убили 12 травня 1943 року. УІНП погодив ці пошукові роботи в селі Угли Рівненської області на 2025 рік. Радіо Свобода поїхало в село Угли, що у Сарненському районі Рівненщини, щоб дізнатися, що там нагадує про трагедію 81-річної давнини? Що залишилося у пам'яті місцевих жителів про ті страшні часи в роки Другої світової війни?