IN MEMORIAM: На фронті загинув пластун, історик та реконструктор Богдан Сенюк

На фронті загинув 22-річний Богдан Сенюк-«Багдад».

Про це сповістив історик, Голова Крайової пластової ради "Пласту - НСОУ" Юрій Юзич.

"На фронті загинув 22-річний Богдан Сенюк-"Багдад". В Пласт - український скаутинг з 11 років. Був гуртковим гуртка "Тамплієри " у Курінь ч.13 ім. Олекси Довбуша в Тернополі. Учасник багатьох пластових заходів і таборів, зокрема брав участь в змаганнях з пішого мандрівництва "Стежками Героїв"", - написав Юрій Юзич.

Богдан Сенюк навчався на Історичному факультеті Львівського національного університету ім. І. Франка.Спеціалізувався на періоді середніх віків, займався реконструкцією лицарський часів.

Захоплювався кінематографією. Прагнув вступити до режисерського факультету ігрового кіно.

Націоналіст, активіст організаціі "Традиція і порядок". З лютого 2022 пішов на війну добровольцем у складі тактичної групи "Реванш". Кулеметник, брав участь у боях за Київщину. Згодом воював в Сівєродонецьку (тут захищав свій диплом бакалавра історії), в Бахмуті, на Херсонщині.

Нагороджений відзнакою за бойові заслуги від Головного управління розвідки Міністерства оборони України.

Залишив у смутку батьків, старшу сестру та кохану дівчину.

 

Симон Петлюра і День Української Державності

Серед розсекречених документів у архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено текст промови голови Директорії УНР, Головного Отамана військ і флоту УНР Симона Петлюри з нагоди свята Української Державності. Цей текст зберігався у політвиховника Воєнної округи "Заграва" Української повстанської армії Степана Костецького на псевдо Зимний і слугував зразком для проведення виховної роботи у колі повстанців.

Січневе повстання 1863 року на Київщині, Волині й Поділлі

"Проблема польсько-українського історичного діалогу роками полягала в тому, що ми зосереджуємося на тому, що криваво нас розділяє. Історична політика між двома державами повинна полягати у пошуках того, що нас об'єднує", - Роберт Чижевський.

Мій улюблений сексот: 10 фактів про Юрія Смолича

8 липня Юрію Смоличу виповнилося 125 років. Люди, далекі від літератури, архівів, досліджень, усе чудово про нього знають. Наприклад, що Смолич був артилеристом у Петлюри. Що дослужився до звання генерал-майора КГБ і має численні нагороди за вірну службу. Що він записував на магнітофон розмови з Довженком. Що дружина Юрія Яновського ненавиділа Смолича. Що він цькував шістдесятників і хворого на серце Малишка. Більшість охоче повторює і смакує ці плітки й чутки, не заморочуючись із фактчекінгом.

Заборонений Улас Самчук

Під час президенства Віктора Януковича твори Уласа Самчука виключили з обов'язкової шкільної програми, а у 2021-му за позовом Андрія Портнова Окружний адміністративний суд Києва заборонив проводити офіційні пам'ятні заходи на честь письменника. Витоки таких дій антиукраїнських сил криються ще в рішеннях кдб срср і минулих вказівках із москви. Тоді здійснювалася спецоперація з перешкоджання висуненню письменника на Нобелівську премію.