IN MEMORIAM: На фронті загинув пластун, історик та реконструктор Богдан Сенюк

На фронті загинув 22-річний Богдан Сенюк-«Багдад».

Про це сповістив історик, Голова Крайової пластової ради "Пласту - НСОУ" Юрій Юзич.

"На фронті загинув 22-річний Богдан Сенюк-"Багдад". В Пласт - український скаутинг з 11 років. Був гуртковим гуртка "Тамплієри " у Курінь ч.13 ім. Олекси Довбуша в Тернополі. Учасник багатьох пластових заходів і таборів, зокрема брав участь в змаганнях з пішого мандрівництва "Стежками Героїв"", - написав Юрій Юзич.

Богдан Сенюк навчався на Історичному факультеті Львівського національного університету ім. І. Франка.Спеціалізувався на періоді середніх віків, займався реконструкцією лицарський часів.

Захоплювався кінематографією. Прагнув вступити до режисерського факультету ігрового кіно.

Націоналіст, активіст організаціі "Традиція і порядок". З лютого 2022 пішов на війну добровольцем у складі тактичної групи "Реванш". Кулеметник, брав участь у боях за Київщину. Згодом воював в Сівєродонецьку (тут захищав свій диплом бакалавра історії), в Бахмуті, на Херсонщині.

Нагороджений відзнакою за бойові заслуги від Головного управління розвідки Міністерства оборони України.

Залишив у смутку батьків, старшу сестру та кохану дівчину.

 

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.

Як співробітники КГБ намагалися зробити з Івана Багряного «червоного»

У 1950–1960-х роках органи МГБ/КГБ СССР намагалися схилити до співпраці, відмови від антирадянської діяльності й повернення до Радянського Союзу діячів культури, науки і літератури, які опинилися в еміграції. А в разі невдачі розробляли заходи з їх компрометації і навіть ліквідації. Одним із об'єктів такої оперативної розробки був відомий політичний діяч і письменник Іван Багряний.

"Звичайний фашизм": розбір тез про "священную войну" Росії проти України та Заходу

Один із важливих етапів у формуванні російської квазірелігійної доктрини "русского мира", яка за задумом має стати офіційною державною та релігійною ідеологією путінської Росії, відбувся 27 березня 2024 року. У цей день сталася знакова подія – у Залі церковних соборів Храму Христа Спасителя у Москві під головуванням Московського патріарха Кирила було офіційно затверджено "Наказ XXV Всесвітнього російського народного собору", який отримав назву "Настоящее и будущее Русского мира".

Німецька весна на Слобожанщині: війська кайзера та українські гайдамаки в спогадах місцевих

Весна 1918 року. Імперська армія Німеччини та Збройні сили Австро-Угорщини разом з Армією УНР звільняють Українську Народну Республіку від більшовиків. Українсько-німецький наступ пролягав через Слобожанщину і зупинився в районі села Лиски. Публікуємо спогади місцевих мешканців, які були свідками визволення Харківщини.