Зі сховища Британського музею вкрали цінні експонати

З музею, який є одним із найбільших у світі, зникли золоті вироби, ювелірні прикраси та вироби з напівкоштовного каміння, датовані XV–XIX століттями.

Про це 16 серпня повідомило видання BBC.

Більшість експонатів зберігались у фондосховищі для академічних та дослідницьких цілей і не виставлялися останнім часом, як повідомили в закладі.

"Це дуже незвичайний інцидент. Я знаю, що говорю від імені всіх колег, коли кажу, що ми надзвичайно серйозно ставимося до збереження всіх предметів, які перебувають під нашою опікою", - зазначив директор Британського музею Гартвіг Фішер.

За його словами, у музеї вже посилили заходи безпеки та працюють разом із зовнішніми експертами, щоб дізнатися остаточну інформацію про те, що зникло, було пошкоджено та вкрадено. Одного працівника звільнили, проти нього буде вжито судових заходів.

Британський музей також розпочав незалежну перевірку системи безпеки.

Британський музей — провідний музей Великої Британії в Лондоні, один із найбільших музеїв у світі. Його колекція охоплює шість континентів і два мільйони років історії, включно зі скульптурами з Парфенону.

 

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.