Спецпроект

У Великій Британії відкрили дошку на честь Гарета Джонса

У місті Баррі відкрили меморіальну дошку на честь журналіста Гарета Джонса, який висвітлював Голодомор

30 жовтня 2022 року у місті Баррі у Великій Британії, на території кладовища Merthyr Dyfan, урочисто відкрито меморіальну дошку на честь журналіста Гарета Джонса, який висвітлював Голодомор у пресі.

У відкритті взяли участь мер міста Баррі Хелен Пейн; керівник графства Долина Гламорган Ллойд-Селбі; посол України Вадим Пристайко Вадим, валлійський політик українськог опоходження Мік Антонів, міністр соціальної справедливості Уельсу Джейн Гатт, представник Союзу Українців у Великій Британії Федір Курлак, племінник Гарета Джонса Філіп Коллі, депутати міської ради та місцеві українські родини.

Меморіальна дошка була виготовлена українцями Канади та США.

 

Дев’ять імен: репресована свобода

Народи Балтії у 1918-1920 рр. зуміли здобути та захистити незалежність. У Литві, Латвії та Естонії утворилися національні держави. Втім, у 1940 р. після окупації балтійських держав Червоною армією, між жорна радянських репресій потрапили представники усіх груп політичних еліт трьох країн, без різниці, якою була їхня попередня орієнтація – демократична чи вождистська.

Член РУП Дідковський – організатор Уралу

Він народився в Житомирі. Закінчивсь кадетський корпус в Києві. Друкував українські видання в Петербурзі. Повернувся в Україну для розгортання РУП. Закінчив університет в Женеві. Партизанив на Уралі, який вже добре пізнав. Саме він прийняв і поселив царську родину в Єкатеринбурзі, яка у подальшому була розстріляна. Його ім’я носить гора – одна з трьох найвищих на Уралі.

Данило Скоропадський. "Валет" у колоді карт МГБ СССР

"33-літній принц України одного дня може стати центральною фігурою у великім повстанні, від якого може залежати доля Європи і України", - так наприкінці 1930-х років писали у пресі про гетьманича Данила Скоропадського після його поїздки до США та Канади за дорученням батька. З 1941 року син Павла Скоропадського став об'єктом уваги радянських спецслужб під оперативним псевдо "Валет".

Життя на війні та поза нею. Уривок з книги Івана Гоменюка "Мурашник. Нотатки на манжетах історії..."

Багато науковців називають Першу світову війною технологій. Справді, безліч технічних новинок і новацій випробовувалися саме тут. Зросла роль авіації, яку раніше воєначальники вважали дорогою й непотрібною розвагою. Авіатори були потрібні для розвідки та спостереження, набувала поширення бомбардувальна авіація, а повітряні бої вже не були дивиною навіть на Східному фронті.