Спецпроект

У Великій Британії відкрили дошку на честь Гарета Джонса

У місті Баррі відкрили меморіальну дошку на честь журналіста Гарета Джонса, який висвітлював Голодомор

30 жовтня 2022 року у місті Баррі у Великій Британії, на території кладовища Merthyr Dyfan, урочисто відкрито меморіальну дошку на честь журналіста Гарета Джонса, який висвітлював Голодомор у пресі.

У відкритті взяли участь мер міста Баррі Хелен Пейн; керівник графства Долина Гламорган Ллойд-Селбі; посол України Вадим Пристайко Вадим, валлійський політик українськог опоходження Мік Антонів, міністр соціальної справедливості Уельсу Джейн Гатт, представник Союзу Українців у Великій Британії Федір Курлак, племінник Гарета Джонса Філіп Коллі, депутати міської ради та місцеві українські родини.

Меморіальна дошка була виготовлена українцями Канади та США.

 

«Кожен має знати, що без його, або її зусиль нічого не зміниться»: Олександра Матвійчук

Публічне інтерв'ю із правозахисницею Олександрою Матвійчук у рамках виставки ГОЛОСИ Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Важка стежка до храму. Спогади очевидця відродження УАПЦ у Чернігові

28 січня 1990-го під час встановлення пам'ятного хреста у Крутах побував український священик з Києва, який взяв участь у освяченні хреста і служінні панахиди по вбитих більшовиками у 1918 році студентах. На Крутянську жалобу тоді з'їхалося понад 300 осіб. Це був перший за багато років випадок на Чернігівщині, коли тут відкрито служили церковну панахиду по жертвах комуністичного режиму. Сподіватись на такий крок з боку місцевих священиків РПЦ було неможливо, тому ще більше нас стала вабити УАПЦ, про яку ми чули, що вона була знищена і заборонена комуністичним режимом.

КГБ УРСР проти "Летючих козаків" ВПС США

У москві поставили завдання перед кгб урср збирати всю доступну інформацію про всіх українців, які пішли на службу до армії США. Їх розглядали як таких, що можуть бути використані з диверсійною і шпигунською метою проти срср. Так, керівництво кгб з настороженістю сприймало здобуті агентурою відомості про "збільшення американцями набору до армії молоді українського походження".

"Сто днів" або останній король: епізод з історії визвольних змагань литовського народу

Кожному в Україні, мабуть, відомі події Української революції. Зокрема, обставини реставрації гетьманської влади у 1918 році. Втім, спроби повернення до історичних форм правління, у ту добу боротьби за незалежність колишніх підневільних Росії народів, характерні не лише для України. Подібне відбулося і у Литві. Майже одночасно з реалізацією ідей українського ІІ Гетьманату народився литовський монархічний проект.