Фонд імені Євгена Олефіренка збирає кошти на меморіальну стипендію

Необхідо зібрати 40 тисяч гривень.

Про це повідомила історикиня Ольга Гнатюк.

Фонд збирає кошти на "Меморіальну стипендію імені Євгена Олефіренка" для покриття плати за навчання для студента/ки, який/а вступить на магістерську програму "Історія" Національного університету "Києво-Могилянська академія" на контрактну форму навчання.

"Дорогі Друзі і Знайомі, дорогі випускники спільної програми Варшавського університету і Могилянки! У липні минулого року загинув під Бахмутом випускник нашої Кафедри історії Києво-Могилянської академії Євген Оліференко. Вражені цією непоправною втратою, ми заснували в памʼять Євгена стипендію його імені. Якщо минулого року ми легко зібрали кошти, то цього року ми стали перед викликом, бо не тільки наші ресурси вичерпуються, а й загалом усіх небайдужих людей", - написала Ольга Гнатюк.

Фонд засновано у пам'ять про Євгена Олефіренка — колишнього студента НАУКМА, випускника бакалаврської програми з історії 2010 року. 

До 24 лютого 2022 року Євген працював менеджером у готельному бізнесі. Після початку повномасштабного вторгнення мобілізувався до 206-го київського батальйону територіальної оборони, а закінчив свій бойовий шлях командиром взводу Першої окремої бригади спеціального призначення ім. Івана Богуна. За цей час Євген воював під Миколаєвом, був гранатометником і мінометником, навчав іноземних добровольців.

Його підрозділ до останнього захищав Лисичанськ на Луганщині. Він зумів вивести свій взвод з напівоточеного міста неушкодженим. Євген Олефіренко загинув під Бахмутом 7 липня 2022 року.

Здійснити переказ можна за посиланням або за реквізитами:

Реєстраційний номер отримувача: ЄДРПОУ 20072119

Призначення платежу: БЛАГОДІЙНИЙ ВНЕСОК У ФОНД ІМЕНІ Є. ОЛЕФІРЕНКА
Міжнародний Благодійний Фонд відродження Києво-Могилянської Академії
П/Р UA823052990000026009045024658
 

Трагедія і спекуляції. Що саме сталося 11 липня 1943 року на Волині?

Перебільшена кількість нападів на польські села стала хибним засновком, з якого зроблено висновок про масштабну операцію по всій Волині. А звідти зроблено висновок про існування наказу, що приписував цілковите знищення поляків, етнічну чистку.

Мій улюблений сексот: 10 фактів про Юрія Смолича

8 липня Юрію Смоличу виповнилося 125 років. Люди, далекі від літератури, архівів, досліджень, усе чудово про нього знають. Наприклад, що Смолич був артилеристом у Петлюри. Що дослужився до звання генерал-майора КГБ і має численні нагороди за вірну службу. Що він записував на магнітофон розмови з Довженком. Що дружина Юрія Яновського ненавиділа Смолича. Що він цькував шістдесятників і хворого на серце Малишка. Більшість охоче повторює і смакує ці плітки й чутки, не заморочуючись із фактчекінгом.

Заборонений Улас Самчук

Під час президенства Віктора Януковича твори Уласа Самчука виключили з обов'язкової шкільної програми, а у 2021-му за позовом Андрія Портнова Окружний адміністративний суд Києва заборонив проводити офіційні пам'ятні заходи на честь письменника. Витоки таких дій антиукраїнських сил криються ще в рішеннях кдб срср і минулих вказівках із москви. Тоді здійснювалася спецоперація з перешкоджання висуненню письменника на Нобелівську премію.

Персональні повідомлення про відзначення повстанців нагородами УПА

В УПА та збройному підпіллі ОУН, що підпорядковувалися УГВР упродовж 40-х – 50-х рр. ХХ століття діяла цілісна система нагород. Персональні повідомлення про відзначення повстанців під час активної збройної боротьби зазвичай були усними, про що знаходимо інформації як у спогадах, так і в архівних кримінальних справах колишніх вояків. Проте, до нашого часу також дійшли документи, які підтверджують існування друковано-письмових персональних повідомлень про відзначення.