Історик Володимир Милько після важкого поранення на фронті потребує допомоги

Володимир Милько потребує встановлення протезу.

Про це на своїй сторінці у Facebook написав Володимир Милько.

"Отримав друге тяжке поранення менш, ніж за 2,5 місяці. Цього разу моя "кар'єра" лівші завершена... Але на цьому життя не закінчується, а починається його новий (значно складніший) етап. Врешті, як писав класик: "Бог не без милості, козак не без щастя"!, - написав Володимир Милько. 

Володимир Милько - кандидат історичних наук, старший науковий співробітник Інституту історії України НАН України. Навчався на історичному факультеті УДУ імені Михайла Драгоманова. До сфери наукових інтересів належать політичні процеси в Російській імперії на початку XX століття та розвиток освіти в Україні в XIX — на початку XX століття.

Допомогти Володимиру Мальку можна за посиланням.

Номер картки: 5375411208950571

 

Хрест Симона Петлюри – капеланам Армії УНР

У червні 1944-го в Рівненському рибтресті в одній із шухляд столу працівники знайшли дві грамоти до Хреста Симона Петлюри. Цупкі аркуші бланків із тризубом, оригінальною печаткою червоного кольору та фразою "Іменем Української Народної Республіки…" не могли не привернути увагу й не насторожити.

Військовий цвинтар у Львові. Що стало предметом суперечки

Львів майже щодня прощається із загиблими захисниками. На Марсовому полі вже поховані близько 800 Героїв, які віддали своє життя у російсько-українській війні. Це місце стало символом відваги й самопожертви, що нагадує про високу плату за свободу. У Львівській міськраді оголосили конкурс та обрали проєкт військового цвинтаря, який має стати місцем "сили та спокою". Натомість у місті почалися жваві суперечки щодо вибору проєкту-переможця.

Як гетьман Скоропадський 8 років водив за носа чекістів

Операція ГПУ УССР під назвою "Т-3" розтягнулася в часі майже на десять років. Чекісти встановили оперативний контакт з генерал-хорунжим Армії УНР Миколою Гоголем-Яновським. Його контакти і листування з Сергієм Шеметом, провідним діячом гетьманського руху за кордоном, наближеною до гетьмана особою і багаторічним особистим секретарем Павла Скоропадського, неабияк зацікавили чекістів. В ГПУ йому дали оперативне псевдо "Українець".

8 травня 2024 - Кінець Другої світової війни та війна Росії проти України

У Німеччині та на Заході панувало переконання, що висновок із Другої світової війни - через велику кількість жертв та страждань, у Європі ніколи знов не має бути війни - поділяє так само й Росія. При цьому ігнорували, що ще в часи СРСР цей погляд був лише частиною вшанування пам'яті, яку затьмарювало сприйняття війни як тріумфальної перемоги над фашизмом. Страждання й жертви серед військових і цивільних не сприймались в якості застереження від нової війни, насамперед вони слугували підкресленню величі та значимості радянської держави.