У парку «Сколівські Бескиди» ознакували шлях пам’яті Юрія Руфа

Шлях бере свій початок біля водоспаду Кам’янка.

Про це повідомили у пресслужбі Львівської ОВА.

Довжина шляху пам'яті Юрія Руфа 12 км, передбачає 4 тематичні зупинки:

  • Руф Містичний (о. Журавлине/Мертве).
  • Руф Туристичний (скельний масив "Острів Пасхи").
  • Руф Історичний (хребет г. Ключ).
  • Руф як Особистість (г. Ключ).

Скануючи QR- коди на ознакованому шляху можна дізнатись про життя і творчість Юрія.

Юрій Руф (Юрій Романович) – український поет, письменник, вчений, громадський діяч, засновник літературного проєкту "Дух Нації". Народився 1980-го року на Тернопільщині. Серед його публікацій: "Багряна лірика" (2012), "Час Революції" (2014), "На зламі епох" (2015). Поезію Юрія включали до українських сучасних націоналістичних поетичних збірок "Голос крові" (2013) і "Відлуння свинцевих громовиць" (2015).

Юрій Руф загинув на війні з російськими окупантами 1 квітня 2022 року на Луганщині. 24 лютого він добровольцем пішов на війну та воював в складі 24-ї ОМБр ім. Короля Данила. У травні президент Володимир Зеленський нагородив його орденом "За мужність" ІІІ ступеня. 

 

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.