У парку «Сколівські Бескиди» ознакували шлях пам’яті Юрія Руфа

Шлях бере свій початок біля водоспаду Кам’янка.

Про це повідомили у пресслужбі Львівської ОВА.

Довжина шляху пам'яті Юрія Руфа 12 км, передбачає 4 тематичні зупинки:

  • Руф Містичний (о. Журавлине/Мертве).
  • Руф Туристичний (скельний масив "Острів Пасхи").
  • Руф Історичний (хребет г. Ключ).
  • Руф як Особистість (г. Ключ).

Скануючи QR- коди на ознакованому шляху можна дізнатись про життя і творчість Юрія.

Юрій Руф (Юрій Романович) – український поет, письменник, вчений, громадський діяч, засновник літературного проєкту "Дух Нації". Народився 1980-го року на Тернопільщині. Серед його публікацій: "Багряна лірика" (2012), "Час Революції" (2014), "На зламі епох" (2015). Поезію Юрія включали до українських сучасних націоналістичних поетичних збірок "Голос крові" (2013) і "Відлуння свинцевих громовиць" (2015).

Юрій Руф загинув на війні з російськими окупантами 1 квітня 2022 року на Луганщині. 24 лютого він добровольцем пішов на війну та воював в складі 24-ї ОМБр ім. Короля Данила. У травні президент Володимир Зеленський нагородив його орденом "За мужність" ІІІ ступеня. 

 

Останні дні і смерть Міхновського

Вранці 4 травня 1924 року 4-річний син Володимира Шемета – Ждан – вийшов у садок свого дому. Там дитина першою побачила, на старій яблуні, повішаним майже двометрове тіло гостя свого батька – Миколу Міхновського. Згодом Ждан розповість Роману Ковалю, що батько знайшов у кишені покійного записку: "Волію вмерти власною смертю!"

Останнє інтерв'ю мисткині Людмили Симикіної

Через мою майстерню пройшли всі дисиденти. Всім шилась свита. Я знала всі біографії. Я їх втішала, жаліла. Я знімала ту напругу психічного тиску, одягали новий одяг, знімали той, що вони мали, і вони відважно носили це. Я мріяла про іншу державу, про інший устрій. А одяг шився для цієї мрії. Ось сутність моя була в 1960-ті роки.

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.