АНОНС: "Генерал Безручко: від оборони Замостя до оборони Авдієвки 110-ю бригадою"

У Києві 31 жовтян відбудеться тематична зустріч, присвячена 140-річчю генерала армії Української Народної Республіки Марка Безручка.

Про це інформує Український інститут національної пам'яті.

На заході обговорюватиметься роль та значення українського видатного військовика періоду Української революції 1917-1921 років генерала Марка Безручка у обороні Європи від більшовиків та висвітлено звитяжну та героїчну участь 110-ої окремої механізованої бригади названої на честь генерала Безручка в обороні Авдіївки під час повномасштабного вторгнення.

Також під час зустрічі відбудеться обговорення історичного мальопису УІНП "Оборона Замостя. Легенда про лопату", який присвячений оборонним боям Армії УНР та Війська Польського проти більшовицької Першої кінної дивізії Семена Будьонного. Та презентовано фільм про Марка Безручка, створений 110-ю окремою механізованою бригадою імені генерал-хорунжого Марка Безручка.

Учасники:

- Михайло Ковальчук, кандидат історичних наук, офіцер Центру досліджень воєнної історії Збройних Сил України

- Володимир Поліщук, співробітник Українського інституту національної пам'яті, військовослужбовець

- Іван Сєкач, начальник служби зв'язків з громадськістю 110-ї окремої механізованої бригади імені генерал-хорунжого Марка Безручка

Модеруватиме захід співробітник УІНП, кандидат історичних наук Іван Стичинський.

 Де: Інформаційно-виставковий центр Музею Майдану (Майдан Незалежності, 18/2, м. Київ).

 Коли: 17:00-19:00, 31 жовтня 2023 року

Також захід транслюватиметься Інформаційно-виставкового центру Музею Майдану та Українського інституту національної пам'яті у фейсбуці.

Вхід на захід вільний, однак потрібно зареєструватися, адже кількість місць обмежена.

Матеріали зустрічі увійдуть у цикл лекцій "Історія та сучасність українських військових звитяг", які будуть доступні на YouTube сторінці Українського інституту національної пам'яті.

 

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.