АНОНС: Авторська екскурсія «Про що розповідають давні стіни»

Екскурсію про написи-графіті на стінах Софії Київської проведе В'ячеслав Корнієнко 8 листопада.

Про це інформує Національний заповідник "Софія Київська".

Під час екскурсії ви матимете змогу почути історії давніх киян, які закарбувалися на стінах Софійського собору. Про них ми дізнаємось завдяки вивченню стародавніх графіті – настінних написів та малюнків, які наші далекі предки видряпували тут сотні років тому.

Графіті хтось не так давно влучно назвав "SMS-ками середньовіччя". Сьогодні таких "SMS-ок" у Софії нараховуємо близько 7,5 тисяч. Звісно, під час екскурсії неможливо охопити таку кількість графіті, але Ви матимете змогу пройтися нестандартним маршрутом по Софійському собору та побачити на власні очі деякі родзинки нашої епіграфічної колекції, доторкнувшись до живих свідчень історичного минулого.

Розкриватимемо таємниці разом із багаторічним дослідником графіті В'ячеславом Корнієнком.

Коли: 8 листопада о 14.30

Вартість: 250 грн

Тривалість: 1,5 год.

Попередня реєстрація за посиланням.

 

Як я став депутатом…

Потім, коли ми вже аналізували в Народній Раді результати виборів, з’ясувалося, що я був єдиним зі Сходу і Півдня України, хто виграв сільський округ. Усі інші демократи в цій частині країни перемагали в містах. Наприкінці осені 1989 року я навіть не думав балотуватися. А за три місяці — несподівано для суперників, друзів і самого себе — виграв вибори.

Шевченко у Вашингтоні. Боротьба за цінності

Процес встановлення пам'ятника Тарасові Шевченку у Вашингтоні в 1964 році з нагоди 150-річчя від дня його народження розтягнувся у часі на кілька років і набув неабиякого резонансу у закордонній пресі. Водночас досі так і не стали надбанням гласності заходи кдб срср навколо тієї події. Розсекречені документи з архіву Служби зовнішньої розвідки України дають змогу нині побачити, як діяли за тих обставин і яку позицію займали представники кремлівського керівництва, американських політичних кіл і української діаспори.

"Ми позбулися «пушкіних», «Московської» ковбаси і «Тульських» пряників", - Олег Пустовгар

Процеси очищення інформаційного та публічного простору від російської присутності прискорилися після повномасштабного вторгнення Росії. Утім, роботи ще багато. Що вдалося зробити в цьому напрямі за останні роки на Полтавщині, а які питання ще варто розв'язати, – розповів у інтерв'ю представник Українського інституту національної пам'яті в Полтавській області Олег Пустовгар.

"Ніколи не казав": "Вперед, хлопці!", завжди: "За мною!"". Пам'яті Сергія Короля

Крайній бій командир "Махно" провів 24 лютого 2023 року. Впродовж ночі ворог вів постійний артилерійський обстріл, а близько 7 години ранку розпочав піхотний штурм з трьох сторін. Командуючи підрозділом та беручи безпосередню участь у стрілецькому бою, Сергій Король не допустив захоплення позицій переважаючими силами противника. Під час бою, який тривав майже шість годин, командир "Махно" загинув.