АНОНС: у Національному заповіднику «Софія Київська» презентують путівник по Золотим воротам

11 липня у Національному заповіднику «Софія Київська» презентуватимуть путівник по Золотим воротам – пам’ятці оборонної та сакральної архітектури ХІ століття.

Про це інформує Національний заповідник "Софія Київська".

Путівник представляє одну з найдавніших пам'яток української історії – Золоті ворота. Ця пам'ятка овіяна легендами, оспівана поетами і письменниками та відображена художниками. У путівнику розкривається історія появи Золотих воріт та їх значення в житті давнього Києва і Руської держави.

Розширюються уявлення про зв'язок Золотих воріт із Софійським собором та про їх місце у топографії і оборонній системі Києва. Путівник представляє унікальну пам'ятку в новому ракурсі: із застосуванням сучасних наукових підходів до її історії, датування, інтерпретації архітектури та призначення.

Презентацію вестимуть автори путівника: Надія Миколаївна Нікітенко – український історик-культуролог, музеєзнавець, доктор історичних наук (2003), дослідниця Софії Київської. Професор (2005). Заслужений працівник культури України (2009). З 1977 р. працює в Національному заповіднику "Софія Київська". Обіймає посаду завідувача науково-дослідного відділу "Інститут "Свята Софія"". Комплексно досліджує Софію Київську як визначну мистецьку пам'ятку, феномен духовної культури та унікальне історичне джерело.

Оксана Леонідівна Ластовська – український історик, музеєзнавець, кандидат історичних наук. З 2012 р. працює в Національному заповіднику "Софія Київська". Обіймає посаду провідного наукового співробітника науково-дослідного відділу "Інститут "Свята Софія"".

Презентація путівника "Золоті ворота у Києві" відбудеться 11 липня о 16.00 у приміщенні музею "Золоті ворота" Національного заповідника "Софія Київська" (Київ, вул. Володимирська, 40а, станція метро "Золоті ворота").

 

Мальтійський лицар – в оперативній розробці нквс

"Протягом кількох місяців у Парижі існує організована Токаржевським таємна організація під назвою «Орден Св. Юра» (ім’я Петлюри). Ця організація… налічує близько 20 осіб… Мета організації достеменно не з’ясована. Кажуть, що цим таємним товариством керував Василь Вишиваний…"

Австралійські українці у В’єтнамській війні

Народились у Німеччині, жили в Австралії, воювали у В’єтнамі на боці США. Матеріали австралійського національного архіву, реєстр ветеранів, журнали бойових дій розкривають крихти інформації про покоління українських мігрантів, яке було створене однією війною та потрапило на іншу.

"Пам’ять може зробити нас людьми, які змінять Україну", - Максим Остапенко

Інтерв’ю з директором "Києво-Печерської лаври" для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Мене 2-річну витягнули з-під мертвої мами". Радіо Свобода побувало в селі Угли, що пережило Волинську трагедію

Сарни ‒ Український інститут національної памʼяті отримав звернення від польської громадянки Кароліни Романовської щодо можливості проведення пошуку та ексгумації останків членів її родини, яких убили 12 травня 1943 року. УІНП погодив ці пошукові роботи в селі Угли Рівненської області на 2025 рік. Радіо Свобода поїхало в село Угли, що у Сарненському районі Рівненщини, щоб дізнатися, що там нагадує про трагедію 81-річної давнини? Що залишилося у пам'яті місцевих жителів про ті страшні часи в роки Другої світової війни?