АНОНС: події на історичну тематику на Kyiv Book Weekend

У Києві з 8 до 10 грудня відбуватиметься книжковий фестиваль-ярмарок Kyiv Book Weekend.

Про це йдеться на сайті фестивалю.

У програмі заявлено понад 150 подій на семи сценах: це зустрічі з українськими письменниками та громадськими діячами, а також аніме-фестиваль та косплей-шоу.

  • Діалог істориків — "Мрії та чин. Як українці вперше будували свою державу". Під час заходу будуть представлені нові книжки істориків Ігоря Гирича "Сіячі. Українські інтелектуали, які пробудили ідею незалежності" та Віталія Скальського "160 днів Української Народної Республіки". Учасники: Ігор Гирич, Віталій Скальський, Василь Шандро - 8 грудня о 16:00
  • Розмова про зображення Голодомору з перспективи його організації у спогадах Віктора Кравченка "Я вибрав свободу". Учасники: Дмитро Білий і Ольга Погинайко - 9 грудня о 12:00.
  • Розмова з істориком Радомиром Мокриком навколо книжки "Бунт проти імперій". Розмову модеруватиме журналіст Сергій Стуканов — 9 грудня о 13:00.
  • Публічна розмова "Повалення рашизму — історична місія України". Учасники: Лариса Якубова, модеруватиме Антон Дробович - 9 грудня о 13:00.
  • Російсько-Українська війна. Два контексти. Учасники: історики Сергій Плохій та Володимир В'ятрович - 9 грудня о 17:00.
  • Таємні сторінки нашої історії: розмова навколо книжок "Архіви КГБ" та "Шпигун і зрадник". Учасники: Андрій Когут і Едуард Андрущенко - 10 грудня о 12:00

Книжковий фестиваль пройде 8, 9 та 10 грудня у Києві в павільйоні № 1 Міжнародного виставкового центру за адресою Броварський проспект, 15.

Фестиваль є благодійним, усі кошти з продажу квитків (після сплати організаційних витрат) розподілять між двома благодійними ініціативами: програмою "Запакуй Небо" від "Нової пошти" та БФ "Повернись живим" і БФ "Бібліотечна країна", що опікується бібліотеками усіх рівнів.

 

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.

Опіум, вбивства, валютні спекуляції: китайські таємні організації в радянській Україні

Для більшості маловідомим залишається факт, що у першій половині XX cтоліття в Україні існувала доволі помітна китайська діаспора. Китайці оселилися в багатьох містах та навіть селах переважно на півдні та сході країни, а райони, де вони колись компактно проживали, до сих пір в народі називаються "шанхаями". Там, де виникали китайські діаспори, неодмінно з'являлися і злочинні угруповання та таємні містичні братства, більш відомі в масовій культурі як тріади.

Від символу до імені: у пошуку власних моделей військового цвинтаря

Присвячені невідомому солдату монументи можна знайти у Франції, США, Британії, Канаді та інших країнах умовного Заходу. Зрештою, традиція символічних і цілком реальних могил невідомих солдатів народилася саме у Західній Європі. Асоціація могили невідомого солдата з Радянським Союзом радше пов'язана з зацикленістю політики пам'яті сучасної Росії на Другій світовій війні, ніж із якоюсь особливою прихильністю радянців до невідомих солдатів.

Володимир Лаврик: віднайдений епізод з литовського життя офіцера Армії УНР

Щонайменше 70 майбутніх офіцерів міжвоєнного Війська Литовського народилися в Україні. Сотні пов’язані з українськими теренами навчанням, юнацькими роками, участю у боях Першої світової війни, пролитою кров’ю у боротьбі за вільну Україну. Водночас, литовська земля народжувала майбутніх бійців українських визвольних змагань, героїв Війни за незалежність.